سینمای ایران
از سرگیری تولیدات سینمایی و شبکه خانگی

خروج فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی از قرنطینه

با شیوع کرونا، کارگروه مدیریت بحران کرونا در سینما تشکیل شد که یکی از مصوبه‌های فوری آن تعطیلی فیلم و سریال‌ها بود. حالا اما از درون سازمان سینمایی زمزمه‌هایی به گوش می‌رسد تا در گام اول پروژه‌های متوقف شده از سر گرفته شوند و در گام بعدی پروژه‌های جدید راه بیفتند. به همین بهانه هفت صبح با سیدمحمدمهدی طباطبایی نژاد معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی گفت‌و‌گویی انجام داده که در ادامه توضیحات او را خواهید خواند.
.
سلسله جلسات با تهیه کنندگان
از آن جایی که رویکرد دولت به این سمت است که فعالیت‌های اجتماعی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سرگرفته شود، از هفته گذشته سازمان سینمایی هم در مجموع اداره کل خود قرارهایش را می‌گذارد، تا بتوانیم به یک پروتکل اجرایی که مبتنی بر مصوبه ستاد ملی کرونا باشد، برسیم. یکی از بندهای مهم این است که تهیه کننده به تعهدات خود برای فراهم آوردن شرایط ایمن عمل کند.

مقررات تولید چیست؟
قرار است یک پیش نویس برای تولیدات سینمایی و سریال‌ها، نهایی شود. از جمله لزوم حضور پزشک سر صحنه فیلمبرداری، ضد عفونی کردن تجهیزات، پرهیز از مسائلی که اضطرار ندارد، گرفتن تست کرونا در صورت نیاز، انجام کار با فاصله گذاری ایمن، تغییر فیلمنامه برای این که بتوان در تا حد امکان سکانس‌ها در فضای بسته گرفته شود و… همچنین پروژه‌ها موظف‌اند سرویس ایاب و ذهاب را برای همه عوامل تهیه کنند، مدل سرو غذا و هر نوع پذیرایی ضد عفونی نیز باید بر اساس قوانین بهداشتی باشد.

استارت «آقازاده»، «قورباغه»، «چپ راست» و…
ما با رعایت تمام موارد بهداشتی و پروتکل اعلام شده از سوی وزرات بهداشت تصمیم داریم در مرحله اول پروژه‌های متوقف شده را سامان دهیم. فعلا تصمیم بر از سرگیری پروژه‌هایی است که در مرحله فیلمبرداری متوقف شده‌اند؛ از جمله سریال‌های «آقازاده»، «قورباغه» و فیلم‌های «چپ راست»، «شپلوتکا»، «روشن» و…

تصمیم برای «پیش تولیدی‌ها»
افق ما این است که چرخ تولید با مراعات حداکثر جوانب بهداشتی حرکت خود را شروع کند و چاره‌ای هم نداریم. چرا که تا اطلاع ثانوی باید با کرونا زندگی کنیم و باید خودمان را با شرایط جدید تطبیق دهیم.

منتظر جواب هستیم
پیش نویس شرایط فیلمبردای در دوران کرونا بزودی تمام می‌شود و آن را تقدیم وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهیم کرد. ایشان با ستاد ملی مبارزه با کرونا در میان می‌گذارند و بعد از کسب مجوز آن را اجرایی می کنیم.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید