سینمای ایران
روایت شهرام اسدی از ماجرای عدم همکاری هدیه تهرانی با «روز واقعه»

خانواده نامزدش مخالف حضور او در سینما بودند/ آقای انتظامی خواهان بازی او در این فیلم بود

شهرام اسدی، کارگردان فیلم سینمایی «روز واقعه» به بهانه اکران نسخه ترمیم شده این فیلم به مناسبت ایام محرم، مهمان فریدون جیرانی در برنامه اینترنتی «کافه آپارات» بود و درباره جزئیات ساخت «روز واقعه» صحبت کرد.

«روز واقعه» عاشورایی ترین اثر سینمای ایران است که قرار بود هدیه تهرانی در این فیلم به ایفای نقش بپردازد اما در نهایت لادن مستوفی جایگزین او شد.

اسدی در بخشی از این گفت‌وگو و در پاسخ به این سوال که چرا هدیه تهرانی نقش راحله «روز واقعه» را ایفا نکرده در حالی‌که یکی از اولین گزینه‌های این نقش بوده است، توضیح داد: محمدرضا شریفی‌نیا روزی هدیه تهرانی را در یک فروشگاه دید و به او پیشنهاد بازی داد و بعد او را برای نقش راحله به من معرفی کرد. سپس او سر صحنه آمد و تست گریم انجام دادیم، حتی چند جلسه با او صحبت کردم تا از میزان هوش اجتماعی‌ و معاشرت او آگاه شوم، کاری که درباره همه بازیگرهایی که می‌خواهم با آنها کار کنم انجام می‌دادم و در نهایت همه شرایط برای حضور او در پروژه فراهم شد. اما هدیه تهرانی پس از چند روز سر صحنه آمد و گفت که نامزدی دارد که پدرش سنتی است و اجازه بازیگری را به او نمی‌دهد و بدین ترتیب حضور او در پروژه منتفی شد و خانم لادن مستوفی نقش راحله را ایفا کرد.

اسدی در ادامه خاطرنشان کرد: جالب است که یک روز عزت الله انتظامی در اتاق گریم، عکس هدیه تهرانی را با گریم نقش راحله دید و پرس و جو کرد که او کیست و قرار است چه نقشی را ایفا کند، وقتی ماجرا را برایش تعریف کردیم، آنقدر گریم و چهره او بر دلش نشسته بود که پیشقدم شد تا رضایت خانواده نامزدش را بگیرد اما ما گفتیم که شرایط از آنچه فکر می‌کند سخت تر است و امکان پذیر نیست.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید