سینمای ایران
به بهانه تولد مهناز افشار

جنگ و صلح

تنها نام بازیگر را نمی‌توان برای او استفاده کرد، او سالهاست که می‌خواهد یک کنشگر اجتماعی باشد تا به نوبه خودش بتواند به اصلاح جامعه‌اش بپردازد، هر چند که در این راه ممکن است سنگ‌هایی نیز به سوی او پرتاب شود.

مهناز افشار متولد ۲۱ خرداد ۱۳۵۶ است. بازیگری را با مجموعه تلویزیونی «گمشده» در سال ۱۳۷۷ آغاز کرد و پس از آن با بازی در فیلم سینمایی دوستان» در سال ۱۳۷۷ به سینما راه یافت و با بازی در فیلم سینمایی «شور عشق» شناخته شد.

شباهت زیاد مهناز افشار به گوگوش در توجه رسانه‌ها به او در آغاز کارش تأثیرگذار بود و حتی هنوز هم خودش به این موضوع واکنش نشان می‌دهد.

در ابتدای کارش در فیلم‌های تجاری جلوی دوربین می‌رفت، اما کم کم مسیر حرفه‌ای اش را عوض کرد و در فیلم‌های هنری ایفای نقش کرد و مورد توجه مخاطبان قرار گرفت.

با گوشی که در دست دارد به بسیاری از موضوعات مهم جامعه واکنش نشان می‌دهد که در برخی موارد مخالفینی را پیدا می‌کند که علیه او موضع گیری می‌کنند.

تا کنون بارها به عنوان نامزد بهترین بازیگر جشنواره فجر در این لیست قرار گرفته و یکبار هم سیمرغ مکمل زن برای «سعادت آباد» به خانه برد.

«قسم«، «ناگهان درخت»، «مهمانخانه ماه نو»، «آشفته‌گی» و «شاه‌کش« فیلم‌ هایی هستند که امسال به احتمال زیاد با بازی افشار روی پرده سینماها می‌رود

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید