سینمای ایران

توقیف مجدد «خانه پدری» تایید شد

فیلم «خانه پدری» به کارگردانی کیانوش عیاری برای دومین بار توقیف شد.

به گزارش ایسنا، پس از انتشار خبری با موضوع توقیف فیلم «خانه پدری»؛ خبرنگار ایسنا با پیگیری از منابع رسمی، اطلاع یافت که توقیف این فیلم از سوی دادسرای فرهنگ‌و رسانه خبری مورد تایید است.

سازمان سینمایی نیز در حالی خبر رسمی توقف اکران فیلم «خانه پدری» را اعلام کرد که پیش‌تر معاون نظارت و ارزشیابی این سازمان تاکید کرده بود، پای مجوز صادرشده برای این فیلم می‌ایستند، اما در نهایت با ورود دادستانی فیلم توقیف شد.

روابط عمومی سازمان سینمایی در خبری کوتاه اعلام کرد: با ابلاغ دستور قضایی بازپرس شعبه ۱۶ دادسرای فرهنگ و رسانه تهران به سازمان سینمایی، اکران فیلم «خانه پدری» متوقف شد.

همچنین صفحه فروش این فیلم از سایت سینماتیکت حذف شده است.

«خانه پدری» به دلیل یک صحنه خشونت‌آمیز  سال‌ها مورد بحث بود. در چند روز گذشته با محدودیت سنی و در تعداد سینماهای محدودی به نمایش درآمد.

داستان فیلم به ماجرایی پیش از انقلاب اسلامی بر می‌گردد که مقایسه موقعیت زنان در آن زمان با دوران معاصر در همین چند روز ابتدایی نمایش فیلم از نکات قابل توجه و مثبت در نقدهای منتشرشده بوده است.

«خانه پدری» ساخته کیانوش عیاری برای اولین بار دی ماه ۱۳۹۳ در گروه هنر و تجربه در پردیس سینمایی کوروش به نمایش درآمد اما پس از آن، اکران فیلم متوقف شد.

این فیلم در اکران مجدد خود پس از پنج سال توقیف، که از چهارشنبه 1 آبان ماه به نمایش درآمد، توانست در سه روز  410 میلیون تومان فروش کند.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید