سینمای ایران
سخنگوی شورای صنفی نمایش:

تنها گزینه قطعی اکران نوروز «متری شیش و نیم» است

ابراهیم داروغه‌زاده دبیر سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر پیش از آغاز این رویداد سینمایی در گفت وگو با فیلم نیوز تاکید کرد که فیلم‌های حاضر در جشنواره اولویت اصلی برای اکران نوروزی هستند.

سخنگوی شورای صنفی نمایش با تاکید بر اینکه فیلم منتخب جشنواره فیلم فجر از نگاه مردم تنها گزینه قطعی اکران نوروزی است، در این باره گفت: «فیلم منتخب مردم در جشنواره فیلم فجر همه ساله گزینه اصلی اکران نوروزی است و امسال هم از این قاعده مستثنی نیست و این یکی از حسن‌هایی است که فیلم منتخب مردم دارد. قطع به یقین شورا چیدمان فیلم‌ها را بر اساس ژانرها تقسیم بندی می‌کند تا تنوع آثار باعث شود که مخاطبان دست بازی برای انتخاب داشته باشند.»

بر این اساس فیلم سینمایی «متری شیش و نیم» ساخته سعید روستایی که در جشنواره سی و هفتم فیلم فجر سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه مردم را به دست آورد، گزینه اصلی اکران در نوروز ۹۸ روی پرده سینماهای کشور است.

او با اشاره به تاثیر اکران نوروزی بر وضعیت سالانه سینمای ایران، توضیح داد: «نقشه راه ما برای نوروز همیشه تاثیرگذار بوده است زیرا اگر با یک جدول‌بندی مناسب حرکت کنیم خروجی گیشه بر صنعت سینمای کشور بسیار تاثیرگذار خواهد بود زیرا این دو موضوع با هم ارتباط دارند و باعث رونق صنعت سینما و جذب مخاطبان بیشتر در آینده می‌شوند. اکران نوروزی نیز از گیشه قابل قبولی برخوردار است.»

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید