سینمای ایران
چهره هفته: اکبر عبدی

تلخ و شیرین

اغلب مردم با کاراکترهای کمیک او خاطرات ماندگاری دارند. یکی از بزرگ‌ترین کمدین‌های سینمای ایران که خلاقیت بالایی در پیدا کردن سوژه‌های طنز دارد و به تنهایی می‌تواند مخاطب را بخنداند.

عبدی هنرمند شوخ طبعی است و داشتن چنین روحیه‌ای و حفظ آن در میانسالی به نقطه عطف شخصیت او تبدیل شده است.

سینماگران و مردم با شخصیت و مدل شوخی‌های او آشنا هستند. شوخی‌هایش تکراری و خسته کننده نیستند. با زبان طنز و همان لحن شیرین و بامزه خود، گاه از فرهنگ و جامعه انتقاد می‌کند و گاه بدون اینکه همکارانش را به سخره بگیرد، تعدادی از آنها را سوژه قرار می‌دهد.

این را فقط عبدی بلد است که رک و بی رو دربایستی جلوی دوربین با شخصیت‌‌های سینمایی شوخی کند. حتی اگر گلایه‌ و اعتراضی داشته باشد، خیلی ظریف و با همان لحن پرطرفدار خود از سیاست و وضع جامعه انتقاد می‌کند.

شاید در سال‌های اخیر انتخاب‌هایش‌ در سینما و تلویزیون آنچنان که باید قابل دفاع نبوده‌اند، اما حضورش در تاک‌ شوها و مراسم‌ سینمایی به نکات جنجال برانگیز و حاشیه ساز تبدیل بوده است.

آقای عبدی هفته گذشته مهمان تاک شوی «ام شو» بود و صحبت‌هایش در این برنامه حسابی حاشیه ساز شد. عبدی از رئیس جمهور انتقاد کرد و برنامه «ام شو» به خاطر صحبت‌های کمدین محبوب تذکر گرفت.

او مثل همیشه با رفیق قدیمی خود محمدرضا شریفی نیا و حتی مسعود فراستی شوخی کرد اما برخی منتقدان به صحبت‌های او در این برنامه واکنش نشان دادند و به نظر می‌رسد حرف‌های او را زیادی جدی گرفتند. این در حالی بود که نه شریفی نیا و نه فراستی هیچ کدام موضع نگرفتند، چون با مدل شوخی‌های عبدی آشنا بودند.

بسیاری از دوستانش یا همان کسانیکه بیشتر با آنها شوخی می‌کند می‌دانند حرف‌های عبدی بدون غرض ورزی است. همه ما هم این را می‌دانیم؛ او برای خنداندن مردم این کارها را می‌کند.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید