سینمای ایران

تقدیر ویژه جشنواره زوریخ از «متری شیش و نیم»

پانزدهمین جشنواره فیلم «زوریخ» در حالی به کار خود پایان داد که فیلم «متری شیش و نیم» ساخته سعید روستایی با تقدیر ویژه هیئت داوران این رویداد سینمایی رو به رو شد.

هیئت داوران بخش رقابتی پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم زوریخ به ریاست «الیور استون»، جایزه چشم طلایی بهترین فیلم بلند این رویداد سینمایی را به فیلم آمریکایی «صدای متال» به کارگردانی «داریوس ماردر» اعطاء کردند و فیلم «متری شیش و نیم» به کارگردانی سعید روستایی از ایران، به صورت ویژه مورد تقدیر هیئت داوران قرار گرفت.

«متری شیش و نیم» نماینده سینمای ایران در بخش رقابتی جشنواره زوریخ ۲۰۱۹ بود که با آثاری از کشورهایی چون سوئد، استرالیا، برزیل، فرانسه، گواتمالا، مکزیک، انگلیس، دانمارک، بوسنی و هرزگوین و آمریکا در بخش رقابتی جشنواره فیلم زوریخ برای کسب جایزه چشم طلایی بهترین فیلم جشنواره رقابت کرد.

این فیلم چندی پیش در بخش افق‌های هفتاد و ششمین جشنواره فیلم ونیز به عنوان تنها نماینده سینمای ایران، اولین حضور بین‌المللی خود را تجربه کرده بود.

 «متری شیش و نیم» دومین تجربه فیلمسازی بلند سعید روستایی با بازی پیمان معادی، پری نار ایزدیار، فرهاد اصلانی و نوید محمدزاده است.
فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید