سینمای ایران

تقدیر از یک عمر فعالیت هنری گلاب آدینه در نوزدهمین جشن حافظ

دبیر نوزدهمین جشن حافظ درباره جزئیات برگزاری این رویداد بیان کرد: امسال جشن حافظ ۲۰ تیر ماه برگزار و از گلاب آدینه به پاس یک عمر فعالیت هنری تقدیر خواهد شد.

نشست رسانه‌ای نوزدهمین جشن سینمایی تلویزیونی حافظ سوم تیرماه در دفتر مجله دنیای تصویر برگزار شد.

امید معلم دبیر این دوره جشن حافظ بیان کرد: جشن حافظ امسال ۲۰ تیرماه‌ برگزار می‌شود و مکان‌آن نیز تا چند روز آینده مشخص خواهد شد. آثار که در مقطع نوروز ۹۷ تا نوروز ۹۸ به نمایش درآمدند، مورد بررسی و داوری جشن حافظ قرار گرفته‌اند. تاکید ما بر این است که این رویداد جشن است و نه جشنواره.

او ادامه داد: هر ساله در سه بخش تعداد نامزدهای ما بیشتر است. بین ۱۰ تا ۱۲ نامزد در بخش بازیگری زن و مرد داریم و در هر بخش دو جایزه داریم زیرا نقش اول و مکمل ما یکی است. در بخش دستاورد فنی هم بین ۸ تا ۱۰ نامزد داریم زیرا این بخش‌ها تفکیک شده نیست. در بخش بهترین فیلم هم ۸ تا ۱۰ فیلم به عنوان نامزد معرفی خواهند شد.

معلم درباره اهدا تندیس حافظ ویژه علی معلم نیز توضیح داد: این تندیس به کسی تعلق می گیرد که برای او بزرگداشت برگزار می‌شود. امسال نیز قرار است از گلاب آدینه تقدیر شود و تندیس ویژه علی معلم به پاس سالها تلاش‌شان به این هنرمند اهدا خواهد شد.

دبیر نوزدهمین جشن حافظ افزود: از سال گذشته اعلام شد که جایزه کیارستمی به فیلمهای تجربی اهدا خواهد شد اما تنها شامل فیلم‌های اول نمی‌شود بلکه شامل تمامی فیلم‌های تجربی سال می‌شود.

او در پایان تصریح کرد: امسال بلیت فروشی محدود خواهد بود زیرا ظرفیت سالن زیاد نیست. طی چند روز آینده و در روزهای متفاوت نامزدهای این جشن معرفی خواهند شد.

 

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید