سینمای ایران
بازیگرانی که در لحظه آخر جایگزین شدند

تعویض‌های طلایی

روزنامه «هفت صبح» به دلیل تعویض‌های بازیگران دو فیلم «شبی که ماه کامل شد» (هوتن شکیبا جایگزین هومن سیدی) و «متری شیش‌و‌نیم» (نوید محمد زاده جایگزین شهاب حسینی)، گزارش مفصلی درباره بازیگرانی نوشته که در لحظه آخر جایگزین شدند و با این تعویض ستاره بخت‌شان بلندتر شد. در ادامه به چهار تعویضِ  بازیگر که این روزنامه به آن ها پرداخته، اشاره کرده‌ایم:

پیش از اینکه کتایون ریاحی برای نقش مهین مشرقی در «شام آخر» انتخاب شود، چندین گزینه مدنظر فریدون جیرانی بوده؛ از جمله بیتا فرهی، رویا نونهالی و آزیتا حاجیان. جیرانی حاجیان را برای این نقش انتخاب می‌کند. او فیلمنامه را می‌خواند اما جواب جیرانی را نمی‌دهد. گفته می شود آزیتا حاجیان دلیل امتناع از بازی در این فیلم را مشابه سازی یک خاطره دانسته.

جیرانی بعد از جواب ندادن حاجیان به سراغ کتایون ریاحی می رود که «شام آخر» یکی از بهترین نقش آفرینی‌های او است. ریاحی در این فیلم وجهی دیگر از باز‌ی‌اش را به رخ کشید. همچنین «شام آخر» شهرت این بازیگر را بیش از پیش کرد.

شهاب حسینی بازیگر نقش احمد در «درباره الی»، به جای حامد بهداد بازی کرده. البته اینجا ماجرا یک کم پیچیده است. ابتدا قرار بود پیمان معادی نقش احمد و بهداد نقشی که معادی بازی کرده را ایفا کند. وقتی بهداد و فرهادی به توافق نرسیدند، فرهادی چرخشی در نقش ها انجام داد و نقش بهداد را به معادی داد و حسینی را برای نقش احمد در نظر گرفت.

شهاب حسینی در این فیلم با اینکه نقش کوتاهی بازی کرد اما در ذهن ها ماندگار شد، همکاری با فرهادی نقطه شروع موفقیت های بعدی کارنامه اش بود.

زنده یاد فرج الله سلحشور برای نقش اصلی مرد سریال «یوسف پیامبر»، گزینه های زیادی مدنظر داشت. ابتدا شانس امین زندگانی بیش از بقیه بود اما بعدها پارسا پیروزفر تبدیل به گزینه اصلی شد. سلحشور اما مدتی بعد تصمیم گرفت نقش را به یک نابازیگر یعنی مصطفی زمانی بسپارد.
مصطفی زمانی که هنوز خیلی ها او را با اسم یوزارسیف می شناسند، خیلی زود با نقش یوسف از سوی مردم پذیرفته شد و به شهرت رسید. او حالا یکی از بازیگران مطرح سینمای ما است.

سعید روستایی پیش از انتخاب پریناز ایزدیار در فیلم «ابد و یک روز»، گزینه نهایی‌اش برای بازیگر این نقش ترانه علیدوستی بوده. او فیلمنامه را می خواند و می پسندد اما حضور در «شهرزاد» مانع از پاسخ مثبت می‌شود.

روستایی مدتی بعد پریناز ایزدیار را انتخاب می کند که یکی از غافلگیری‌های «ابد و یک روز» بازی خوب او است. ایزدیار در نقش سمیه توانست شمایل دختری از طبقه فرودست جامعه را طوری باور پذیر ارائه دهد که گویا یکی از افراد این قشر است.

 

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید