تئاترسینمای ایران

بی تفاوت نباشیم : سیروس ابراهیم زاده

سیروس ابراهیم زاده با دانش و تسلطی مثال زدنی در بازیگری و لحن و فن بیان منحصر به فرد، نزدیک به نیم قرن در سینما، تلویزیون و تئاتر فعالیت داشته است.

ابراهیم زاده تحصیکرده رشته زبان و ادبیات انگلیسی، فوق لیسانس تئاتر از انگلستان و همچنین فارغ التحصیل موسیقی از دانشگاه بیرمنگام بریتانیا است‌. او فعالیتش را از سال ۱۳۴۶ با رادیو و تلویزیون شروع کرد و با بازی در فیلم «حسن کچل» زنده یاد علی حاتمی، به طور جدی وارد سینما شد.

سیروس ابراهیم زاده از اساتید ارزشمند تئاتر، علاوه بر بازیگری، در زمینه کارگردانی و نمایشنامه‌نویسی، ترجمه و همچنین تهیه‌کنندگی تلویزیون نیز فعالیت کرده است. او کارنامه پرباری دارد و در فیلم‌های به یادماندنی از جمله «ستارخان»، «کمال الملک»، «تحفه‌ها»، «مجسمه»، «چهره»، «مومیایی ۳»، «مسافر ری» و سریال‌های خاطره انگیز «عطر گل یاس»، «آرایشگاه زیبا»، «تنهاترین سردار»، «زیر بازارچه»، «ولایت عشق»، «کاکتوس»، «خانه ما» و… ایفای نقش کرده است.

این هنرمند پیشکسوت اکنون در سن ۸۳ سالگی قرار دارد و نزدیک به ۶ سال از آخرین حضورش در عرصه بازیگری می‌گذرد. سیروس ابراهیم زاده در سال‌های اخیر بیشتر به تدریس و‌ برگزاری کارگاه‌های آموزش بازیگری پرداخته است.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید