تلویزیونسینمای ایران

بی‌تفاوت نباشیم: رضا فیض نوروزی

رضا فیض نوروزی سال ۱۳۷۷ با ایفای نقش در سریال «کاکتوس» محمدرضا هنرمند به عرصه بازیگری ورود کرد. مجموعه تلویزیونی «کاکتوس» از سال ۱۳۷۷ تا ۱۳۸۳ در سه فصل از شبکه یک سیما پخش می‌شد و برای این بازیگری محبوبیت بسیاری به ارمغان آورد.

فیض نوروزی تحصیلات خود را در رشته بازیگری به پایان رسانده است. سال ۱۳۵۵ نیز پس از گذراندن دوره مربیگری، به استخدام کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در آمد. سه سال بعد، به آمریکا رفت و در دپارتمان تئاتر دانشگاه آریزونا در رشته بازیگری و کارگردانی به تحصیل پرداخت.

این بازیگر پیشکسوت، در دوران فعالیت خود در ایران که از سال ۱۳۷۷ آغاز شد و تا ۱۳۹۲ ادامه داشت، نزدیک به ۴۰ سریال و فیلم سینمایی ایفای نقش کرد. فیلم‌های «مومیایی ۳»، «مربای شیرین»، «عشق فیلم»، «کلاه قرمزی و سروناز»، «معادله» و سریال‌های «کمربندها را ببندیم»، «مرد هزار چهره»، «مرد دو هزار چهره»، «قهوه تلخ»، «ویلای من» و «شوخی کردم» از جمله آثار مهم در کارنامه هنری‌ او محسوب می‌شوند.

رضا فیض نوروزی بازیگر ۷۰ ساله کشورمان، از سال ۱۳۹۲ تا کنون در هیچ فیلم و سریالی حضور نیافته است. این هنرمند با اینکه در ایران حضور دارد اما هیچ کس از وضعیتش اطلاعی ندارد. محمدرضا هنرمند که چند سال پیش قرار بود ادامه «کاکتوس» را با همان بازیگران سابق بسازد، در صدد یافتن رضا فیض نوروزی و همسرش زهره مجابی اقدام کرده بود، اما پیگیری‌هایش نتیجه‌ای نداشت و نتوانست به آنها دسترسی پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید