سینمای ایران

به یاد آنهایی که از پیش ما رفتند

فیلم نیوز: چند ساعتی میشه که ۹۸ با اون همه قلدری، جاش رو به ۹۹ تازه نفس داده و از خدا می‌خواهیم که امسال برای همه ما سال بسیار خوبی باشد.

اما این روزها که اغلب ما در خانه ماندیم و دید و بازدیدهای نوروزیمان را لغو کردیم تا بتوانیم این بیماری را شکست دهیم، نمی‌دانید در جهانی دیگر چه خبر است.

علی حاتمی و علی معلم اشعار حافظ را تورق می‌کنند و بیت‌های زیبای آن را بلند بلند می‌خوانند.

هما روستا و حمید سمندریان جای دنجی را انتخاب کردند و چای می‌نوشند و از توانایی‌های برخی از شاگردانشان با یکدیگر صحبت می‌کنند.

عزت الله انتظامی با آن لحن دل‌فریب‌اش و موهای جوگندمی زیبایش برای دوستانش خاطره تعریف می‌کند و همه را به وجد می‌آورد.

داوود رشیدی و جمشید مشایخی درباره وضعیت این روزهای سینما، تالار وحدت و سالن‌های تئاتر صحبت می‌کنند و هر از گاهی نقدی هم به برخی از مضمون ‌فیلم‌ها وارد می‌کنند.

عباس کیارستمی هم تحت تاثیر زحمات این روزهای پزشکان و پرستاران قرار گرفته با خود فکر می‌کند که دیگر باید برخی از اتفاقات را به دست فراموشی بسپارد.

شهلا ریاحی و حمیده خیرآبادی هم درباره سختی‌های بازی در فیلم‌های سینمایی و تئاترهای نمایشی در پیش از انقلاب گپ می‌زنند.

ناصر خان در سالن سینما نشسته و خودش را روی پرده نقره‌ای می‌بیند تا آرزویش در آن دنیا برآورده شده باشد، زیرا آن جهان دیگر نیازی به پروانه ساخت و پروانه نمایش ندارد.

فردین هم با آن بینی قلمی و گوش‌های شکسته و صورت دلبرکشش، کنار خسرو شکیبایی روزنامه می‌خواند و شکیبایی با آن صدای جادویی تیتر اخبار را زیر لب زمزمه می‌کند.

شهاب جعفرنژاد تمامی این رفتگان را کنار یکدیگر جمع کرده تا سفر ما به آن جهان راحت تر صورت گیرد.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید