سینمای ایران
چهره‌های برگزیده سال ۹۸ به انتخاب «فیلم نیوز»

بهرام افشاری: مهاجم در سایه

در حالیکه این روزها بحث دروازه‌بانی او بسیار داغ است و قد و قواره‌اش هم بعد از گلری به مهاجمین هدف شباهت دارد، اما بررسی کارنامه او در سال گذشته نشان می‌دهد بهرام افشاری یک مهاجم در سایه کلاسیک است: در خدمت تیم و باعث باز شدن فضا برای سایر بازیگران، که در نهایت منجر به پرفروش شدن فیلم‌هایش می‌شود.

فروردین سال پیش «رحمان ۱۴۰۰» در سینماهای کشور روی پرده رفت. مهران مدیری و محمدرضا گلزار به نوعی ویترین آن فیلم به حساب می‌آمدند اما وقتی مشتری داخل مغازه می‌شد می‌دید که اصلی‌ترین فروشنده آن بهرام افشاری است که سعید آقاخانی را هم در کنارش دارد.

این فیلم نوروز سال پیش هر روز به فروش خیره کننده‌اش اضافه می‌شد. به آسانی میلیارد میلیارد را روی هم می‌گذاشت. افشاری که از محبوبیتش در سریال «پایتخت» بهره می‌برد ، به راحتی توانست بار اصلی طنز این فیلم را به دوش بکشد. «رحمان ۱۴۰۰» در پایان فرجام خوبی نداشت، اما نام بهرام افشاری را به عنوان یک بازیگر پولساز مطرح کرد.

ماه‌ ها پس از فیلم منوچهر هادی، کمدی دیگری با نام «چشم و گوش بسته» که کارگردان آن فرزاد موتمن بود روی پرده رفت.

او این بار در کنار امین حیایی زوج اصلی بازیگری این فیلم را تشکیل داد و باز به خوبی در نقش مهاجم سایه به زمین آمد.

در حالی که خیلی از خبرنگاران فکر نمی‌کردند اکران «چشم و گوش بسته» به یک ماه برسد، اما فروش آن باعث شد که بیش از سه ماه این فیلم روی پرده باشد و سینماداران بخواهند که آن را در سالن‌هایشان نشان دهند و شاید اگر جشنواره فجر نبود این فیلم تا اوایل اسفند که کل سینماها تعطیل شدند، به اکران خود ادامه می‌داد.

برای اثبات محبوبیت او کافی است به صفحات سینمایی بروید و ببینید تصاویر او چه میزان لایک گرفته است و اگر می‌خواهید میزان با نمکی و داشتن آن بازیگری او را متوجه شوید، کافی است برنامه «دورهمی» چند روز پیش را ببینید که افشاری چگونه قهقه مهران مدیری را در می‌آورد.

افشاری با آن قد بلند و هیکل ترکه ‌ای یکی از چهره‌های برگزیده سال پیش است.

نویسنده: م. معین

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید