سینمای ایرانسینمای جهان

بسته پیشنهادی «فیلم نیوز» برای تعطیلات آخر هفته

بسته پیشنهادهای فرهنگی و هنری برای تعطیلات آخر هفته، به معرفی آثار منتخب سینمای ایران و جهان، حوزه ادبیات، تئاتر، مستند و شبکه نمایش خانگی می‌پردازد و پنجشنبه‌ها در «فیلم نیوز» منتشر می‌شود.

پیشنهاد فیلم ایرانی:
«نیمه شب اتفاق افتاد»

فیلم‌های مهمی بر پایه عشق نامتعارف در سینمای ایران ساخته شده‌‌اند که اغلب نتیجه‌شان از استقبال خوبی برخوردار بوده‌ است. «نیمه شب اتفاق افتاد» به کارگردانی تینا پاکروان و با بازی حامد بهداد، رویا نونهالی، آتیلا پسیانی و… سال ۹۵ در سینماها اکران شد و به فروش یک و نیم میلیاردی در گیشه دست پیدا کرد. بازی خوب حامد بهداد و خوانندگی او از نکات قابل توجه این فیلم است. «نیمه شب اتفاق افتاد» را هم اکنون می‌توانید در فیلمیو تماشا کنید.

پیشنهاد فیلم خارجی:
«شیر» / Lion

اولین تجربه سینمایی گارث دیویس که اقتباسی از کتاب «راه طولانی رسیدن به خانه» است. یک فیلم داستانگو و سرگرم کننده درباره پسری که در جستجوی خانواده خود است. «شیر» در بخش‌های مهمی از جمله بهترین فیلم و بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و زن (دو پاتل و نیکول کیدمن) نامزد دریافت جایزه اسکار ۲۰۱۷ شد و در سایت IMDB به امتیاز ۸.۱ رسیده است. فیلمی با فروش ۱۴۰ میلیون دلار در گیشه که دو پاتل بازیگر «میلیونر زاغه نشین» در آن بازی می‌کند. رونی مارا، دیوید ونهام و نیکول کیدمن از دیگر بازیگران فیلم هستند.

پیشنهاد کتاب:
«معرفی و بررسی ده گونه سینمایی»

شناخت دقیق انواع ژانرهای سینمایی، یکی از کاربردی ترین مسائل برای یک فیلمباز حرفه‌ای است. اما گاه پیش آمده ژانرهای اصلی و فرعی توسط مخاطب به اشتباه گرفته می‌شود. «معرفی و بررسی ده گونه سینمایی» نوشته یحیی نطنزی، برای کسانیکه دنبال کتاب بالا بردن سطح سواد و دانش سینمایی خود هستند، پیشنهاد مناسبی است. این کتاب به بررسی و تحلیل ده ژانر مهم و اصلی سینمایی می‌پردازد و توسط نشر چشمه منتشر شده است.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید