سینمای ایرانسینمای جهان

بسته پیشنهادی «فیلم نیوز» برای تعطیلات آخر هفته

بسته پیشنهادهای فرهنگی و هنری برای تعطیلات آخر هفته، به معرفی آثار منتخب سینمای ایران و جهان، حوزه ادبیات، تئاتر، مستند و شبکه نمایش خانگی می‌پردازد و پنجشنبه‌ها در «فیلم نیوز» منتشر می‌شود.

پیشنهاد فیلم ایرانی
«جان دار»

یک فیلم اجتماعی و خوش ساخت که پدرام پور امیری و حسین امیری دوماری در اولین تجربه فیلمسازی خود بحران‌های طبقه متوسط جامعه را در معرض توجه قرار داده‌اند. داستان فیلم در مورد یک خانواده پرجمعیت و به ظاهر خوشبخت است که یک شبه کل زندگی‌شان از این رو به آن رو و دائما دچار تنش می‌شوند. «جان دار» با بازی فاطمه معتمد آریا، حامد بهداد، جواد عزتی، باران کوثری، مسعود کرامتی، علی شادمان سال گذشته در سینماها به نمایش درآمد.

پیشنهاد فیلم خارجی
wonder «اعجوبه»

«اعجوبه» به کارگردانی استفن چبوسکی بر اساس رمانی با همین نام، درباره یک پسربچه با بیماری اختلال ساختار جمجمه در نیویورک است که در این میان احساسات افراد نزدیک به او هم به چالش دیگر قصه تبدیل می‌شود. تماشای یک درام احساسی و خانوادگی و آرام، با بازی‌های خوب جولیا رابرتز، اوون ویلسون و جاکوب ترمبلی شاید سرگرمی مناسبی برای این روزهای پرتنش باشد. این فیلم در سال ۲۰۱۷ ساخته شده و امتیاز ۸ از ۱۰ را در سایت IMDB کسب کرده است.

پیشنهاد کتاب
«مغازه‌ی خودکشی» با صدای هوتن شکیبا

کتاب صوتی «مغازه‌ی خودکشی» نوشته ژان تولی، یک رمان عجیب و فانتزی است که با صدای هوتن شکیبا روایت می‌شود. تجربه شنیداری این کتاب با صدای هوتن شکیبا، بازیگر محبوبی که قبلاً سابقه صداپیشگی و دوبله داشته، می‌تواند به تجربه متفاوت و منحصر به فردی برای مخاطب این اثر تبدیل شود که البته پس از انتشار، با استقبال‌های خوبی هم همراه شده است. این کتاب با ترجمه احسان کرم ویسی توسط «رادیو گوشه» منتشر شده و نسخه صوتی آن در اپلیکیشن‌های فیدیبو و طاقچه قابل دسترسی است.

دیدگاهتان را بنویسید