سینمای ایراننمایش خانگی

بسته پیشنهادی «فیلم نیوز» برای تعطیلات آخر هفته

بسته پیشنهادهای فرهنگی و هنری برای تعطیلات آخر هفته، به معرفی آثار منتخب سینمای ایران و جهان، حوزه ادبیات، تئاتر، مستند و شبکه نمایش خانگی می‌پردازد و پنجشنبه‌ها در «فیلم نیوز» منتشر می‌شود.

پیشنهاد فیلم ایرانی

«آستیگمات»
باتوجه به تعطیلی سینماها در تهران و اکران تعداد محدودی از فیلم‌ها در سینمای آنلاین، از این هفته آثاری از سال‌های گذشته را برای تماشا پیشنهاد خواهیم داد. «آستیگمات» دومین ساخته مجیدرضا مصطفوی است که آبان ۹۷ روی پرده رفت و سال گذشته در شبکه نمایش خانگی منتشر شد؛ یک فیلم خانوادگی و اجتماعی، با قصه‌ای جسورانه که از نقاط قوت آن، فیلمنامه و نقش آفرینی‌ متفاوت بازیگرانش است. محسن کیایی، نیکی کریمی، مهتاب نصیرپور، باران کوثری، هادی حجازی‌فر، حسین پاکدل، سیامک صفری، بهنوش بختیاری در این فیلم ایفای نقش کرده‌اند.

پیشنهاد فیلم خارجی

«تصنیف باستر اسکراگز» (The Ballad of Buster Scruggs‎)
آخرین ساخته برادران کوئن، که مورد پسند اغلب فیلم‌بازها و تماشاگران حرفه‌ای سینما قرار گرفته است. «تصنیف باستر اسکراگز» یک وسترنِ اپیزودیک با مایه‌های فانتزی است که کمتر شباهتی با دیگر آثار برادران کوئن دارد. این فیلم در شش اپیزود و از زوایای مختلف به مسئله مرگ می‌پردازد. فیلم برادران کوئن در سال ۲۰۱۸ ساخته شده و جیمز فرانکو، برندن گلیسون، زویی کازان، لیام نیسون، تیم بلیک نلسون، تام ویتس در آن نقش آفرینی کردند.

پیشنهاد کتاب

«رو در رو با اصغر فرهادی»
طریقت و روش رسیدن اصغر فرهادی به جهان فیلم‌هایش، همیشه یکی از نکات حائز اهمیت و کنجکاوی برانگیز برای علاقه‌مندان به فیلمسازی و سینما بوده است؛ این کتاب مجموعه گفت‌و‌گوهای اسماعیل میهن دوست با اصغر فرهادی از سال ۱۳۸۳ تا بعد از اکران «فروشنده» در همین زمینه است و فرهادی درباره ایده‌ی تک تک فیلم‌هایش از «رقص در غبار» و «شهر زیبا» تا «چهارشنبه‌سوری» و «فروشنده» پاسخ روشن و توضیح مفصل داده است.

«پاییز ۳۲» با صدای احترام برومند
مجموعه داستان صوتی «پاییز ۳۲» نوشته رضا جولایی و با صدای دلنشین احترام برومند، شامل هشت داستان کوتاه است که مضمون و فضایی تاریخی دارد. در کتاب صوتی «پاییز ۳۲» به مشروطه و کودتای ۲۸ مرداد توجه شده و این برهه از تاریخ روایت می‌شود. این کتاب صوتی توسط رادیو گوشه در اپلیکیشن‌های فیدیبو، طاقچه و کتابراه منتشر شده است.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید