سینمای ایرانسینمای جهان

بسته پیشنهادی «فیلم نیوز» برای تعطیلات آخر هفته

بسته پیشنهادهای فرهنگی و هنری برای تعطیلات آخر هفته، به معرفی آثار منتخب سینمای ایران و جهان، حوزه ادبیات، تئاتر، مستند و شبکه نمایش خانگی می‌پردازد و پنجشنبه‌ها در «فیلم نیوز» منتشر می‌شود.

پیشنهاد فیلم ایرانی
«بی حسی موضعی»

سومین فیلم حسین مهکام که بعد از تجربه چند هفته‌ای اکران در سالن سینماها، به صورت آنلاین اکران شده است. این فیلم به تهیه کنندگی حبیب رضایی در فضایی ابزورد ساخته شده و داستان آن در یک شب و با ۵ شخصیت متفاوت می‌گذرد. «بی‌حسی موضعی» با بازی حبیب رضایی، باران کوثری، پارسا پیروزفر، حسن معجونی و سهیل مستجابیان، سال گذشته در جشنواره جهانی فیلم فجر حضور پیدا کرد. یکی از نکات قابل توجه این فیلم، بازگشت پارسا پیروزفر پس از ۵ سال به سینماهاست.

پیشنهاد فیلم خارجی
«به سوی ستارگان»

یک فیلم علمی تخیلی و فضایی به کارگردانی و نویسندگی جیمز گری و با بازی تحسین شده برد پیت که رضایت بالای منتقدان هالیوود را به همراه داشت. داستان فیلم «به سوی ستارگان» درباره فضانوردی به نام روی مک‌برید با بازی برد پیت است که در منظومه‌ی شمسی سفر می‌کند تا پدر گمشده‌اش را پیدا کند و از رازی پرده بردارد که زندگی انسان‌ها را روی زمین تهدید می‌کند. این فیلم ژانویه ۲۰۱۹ در سینماها اکران شد و ۱۳۲ میلیون دلار در گیشه فروش کرد. تامی لی جونز، روث نگا، دانلد ساترلند، جیمی کندی و جان فین از دیگر بازیگران این فیلم هستند.

پیشنهاد کتاب
«کیانوش عیاری: فراسوی سینما»

کتابی برای تحلیل سبک و شیوه کارگردانی کیانوش عیاری که مطالعه آن بیشتر برای به علاقه‌مندان سینما و فیلمسازی توصیه می‌شود. این کتاب نوشته سعید احمدی علیایی در سه بخش مفصل سراغ شناسایی و درک عمیق ساختار و قواعد سینمای عیاری، اصول زیباشناختی حاکم بر این قواعد و جهان بینی آثار این فیلمساز رفته است. کتاب «کیانوش عیاری: فراسوی سینما» علاوه بر تشریح جهان فیلمسازی عیاری در آثار به نمایش درآمده، به دو فیلم توقیفی «خانه پدری» و «کاناپه» هم می‌پردازد. این کتاب توسط نشر لگا منتشر و راهی بازار نشر شده است.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید