سینمای ایرانسینمای جهان

بسته پیشنهادی «فیلم نیوز» برای تعطیلات آخر هفته

بسته پیشنهادهای فرهنگی و هنری برای تعطیلات آخر هفته، به معرفی آثار منتخب سینمای ایران و جهان، حوزه ادبیات، تئاتر، مستند و شبکه نمایش خانگی می‌پردازد و پنجشنبه‌ها در «فیلم نیوز» منتشر می‌شود.

فیلم ایرانی:
«سد معبر»

فیلمی به کارگردانی محسن قرایی که فیلمنامه آن توسط سعید روستایی نوشته است. از آثار تحسین شده منتقدان و البته مهجور در جشنواره فجر که بازی حامد بهداد به شکل عجیبی (در این رویداد) نادیده گرفته شد. «سد معبر» با بازی حامد بهداد، باران کوثری، نادر فلاح، محسن کیایی از فیلم‌های منتخب سینمای اجتماعی در سال‌های اخیر به حساب می‌آید. این فیلم داستان زندگی قاسم کارمند اداره سد معبر را به تصویر می‌کشد.

فیلم خارجی:
«روح» Soul

اگر تا امروز موفق به تماشای این انیمیشن پرطرفدار نشده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم آن را در اولویت قرار دهید. یک انیمیشن انگیزشی و تاثیرگذار که رتبه ۸.۳ را از سایت IMDB کسب کرده است. این انیمیشن در ژانر ماجراجویی-کمدی به کارگردانی پیت داکتر، محصول سال ۲۰۲۰ سینمای آمریکا و تولید شرکت بزرگ انیمیشن سازی دیزنی است. انیمشین «روح» با دوبله فارسی را می‌توانید از فیلمیو تماشا کنید.

کتاب:
«هفتاد‌ و‌ پنج سال اول به روایت بهمن فرمان آرا»

محسن آزرم نویسنده و منتقد سینما به تازگی کتابی را با محوریت زندگی و تجارب سینمایی بهمن فرمان آرا کارگردان پیشکسوت و صاحب سبک منتشر کرده است. کتابی که کودکی تا هفتاد و پنج سالگی بهمن فرمان، چگونگی ساخت فیلم‌هایش، رفاقتش با عباس کیارستمی و… از زبان خود او در گفت‌وگو با محسن آزرم روایت می‌شود. کتاب «هفتاد‌ و‌ پنج سال اول به روایت بهمن فرمان آرا» توسط نشر چشمه منتشر شده است.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید