سینمای ایرانسینمای جهان

بسته پیشنهادی «فیلم نیوز» برای تعطیلات آخر هفته

بسته پیشنهادهای فرهنگی و هنری برای تعطیلات آخر هفته، به معرفی آثار منتخب سینمای ایران و جهان، حوزه ادبیات، تئاتر، مستند و شبکه نمایش خانگی می‌پردازد و پنجشنبه‌ها در «فیلم نیوز» منتشر می‌شود.

 

پیشنهاد فیلم:

«بنفشه آفریقایی»
فیلمی با قصه‌ای روان و فضایی دلنشین و انسانی به تهیه‌کنندگی علیرضا شجاع نوری، کارگردانی مونا زندی حقیقی و با بازی‌های خوب و تاثیرگذار فاطمه معتمد آریا، سعید آقاخانی و رضا بابک.

این فیلم نخستین بار در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و نامزد بهترین بازیگر نقش اول زن و بهترین موسیقی متن شد. دو سال منتظر اکران عمومی بود اما سرانجام در سینمای آنلاین اکران شد.

«بنفشه آفریقایی» داستان زندگی زنی به نام شکوه است که همراه همسر دومش رضا تصمیم می‌گیرد تا فریدون همسر سابقش را از خانه سالمندان به خانه خود بیاورند. این تصمیم اتفاقات جدیدی را در زندگی هر سه آنها به وجود می‌آورد.

«من به پایان دادن به اوضاع فکر می‌کنم»‌ I’m Thinking of Ending Things  

یک فیلم راز آلود به کارگردانی و نویسندگی چارلی کافمن (فیلمساز اسکاری و آمریکایی) و با بازی‌ جسی باکلی، جسی پلمونز، تونی کولت و دیوید ثئولیس که توسط نتفلیکس در سال ۲۰۲۰ منتشر شده است.

این فیلم با اقتباس از پرفروش‌ترین رمان یان رید ساخته شده و یک درام روانشناسی درباره دختر جوانی است که با نامزدش جک به مزرعه خانوادگی او سفر می‌کند. اما دختر جوان برای رسیدن به مزرعه‌ی ترسناک والدین «جک»، باید مسیری طولانی و ناهموار را طی کند.

 

پیشنهاد کتاب

«زندگی در پیش رو»
«زندگی در پیش رو» نوشته رومن گاری با ترجمه لیلی گلستان، یکی از کتاب‌های پرفروش است که اولین بار سال ۱۳۵۴ به چاپ رسید و سال ۹۷ پس از سال‌ها توقیف، توسط نشر ثالث منتشر شد.
این رمان، داستان پسر نوجوان عرب فرانسوی است،‌ که به همراه تعدادی از بچه‌های دیگر، در خانه یک روسپی پیر زندگی می‌کنند. زنی که حالا با بالا رفتن سن یک خانه برای نگه داری بچه‌ها دایر کرده است.
اخیرا آزاده صمدی بازیگر سینما و تئاتر نیز برای خوانش کتاب «زندگی در پیش رو» با نشر ثالث همکاری‌ کرده است.

«تراژدی قیصر»
«تراژدی قیصر»، نام نمایشنامه‌ای از ویلیام شکسپیر شاعر و نمایشنامه نویس مشهور جهان است که شهریور امسال، برای هفتمین بار توسط انتشارات علمی و فرهنگی بازچاپ شده است. نمایشنامه «تراژدی قیصر» درباره ماجرای همدست شدن جمعی از آزادی‌خواهان رومی علیه قیصر و قتل او است که پس از فتح اسپانیا قدرت بسیاری به دست آورد.

 

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید