سینمای ایران
چرا برج میلاد باید کاخ جشنواره فیلم فجر باشد؟

بررسی مشکلات پردیس سینمایی ملت در گفتگو با مجید مظفری

مجید مظفری مدیر سابق کاخ مردمی جشنواره فیلم فجر معتقد است پردیس ملت در ایام برگزاری این رویداد مهم سینمایی از ظرفیت‌های کمتری نسبت به برج میلاد برخوردار است.

به گزارش فیلم نیوز، مجید مظفری مدیر کاخ مردمی جشنواره سی و چهارم و سی و پنجم فیلم فجر، در واکنش به جا به جایی مقر اصلی این رویداد مهم سینمایی و کاستی‌های پردیس سینمایی ملت می‌گوید: «زمانیکه به عنوان مدیر کاخ مردمی در جشنواره فیلم فجر فعالیت داشتم، یکی از مشکلات مهم پردیس ملت، عدم مطابقت ظرفیت پارکینگ با تعداد تماشاگرها بود و خیلی‌ها از این بابت ناراضی بودند. زمانی هم که برج میلاد را از جشنواره فجر گرفتند و پردیس ملت جایگزین آن برای پذیرایی از اصحاب رسانه شد این مشکل باقی ماند و برطرف نشد. من نمی‌دانم به چه دلیل برج میلاد را از جشنواره گرفتند. دقیقا نمی‌دانم به خاطر کمبود بودجه بوده یا دلایل دیگر، ولی فکر می‌کنم اگر‌ دوباره مثل قبل، جایگاه اصلی جشنواره فجر در همان برج میلاد باشد مسلما اتفاق‌های خوبی خواهد افتاد.»

او همچنین درباره مشکلات دیگر این پردیس سینمایی در زمان برگزاری جشنواره فیلم فجر گفت: «ضعف این سینما علاوه بر مشکل پارکینگ، کمبود تعداد صندلی سالن‌های سینما است. البته زمانی که در کاخ مردمی به عنوان مدیر فعالیت داشتم یکی دو سالن نیز از نظر صدا مشکل داشتند.»

اما یکی از مباحث دیگری که با مجید مظفری در میان گذاشتیم، مسئله‌ی جداسازی اهالی رسانه از سینماگران در سینمای جشنواره بود. این اتفاق همان سال اولی که محل برگزاری جشنواره از برج میلاد به پردیس ملت تغییر یافت، با واکنش‌های منفی و انتقادهای فراوانی از سوی خبرنگاران و حتی برخی سینماگران مواجه شد. انتظار می‌رفت در سال دوم، رسیدگی به این موضوع و برخی مشکلات محل برگزاری جشنواره، مورد توجه قرار گیرد اما مثل همیشه خواسته‌های اهالی رسانه برای مسئولان، جدی و مهم نبوده است.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید