سینمای ایران

برای هدیه تهرانی از طرف «فیلم نیوز» / تصویر شهاب جعفرنژاد به مناسبت تولد این بازیگر

نه فقط در سینما بلکه به دلیل فعالیت‌های اجتماعی و انسان دوستانه، یک چهره معتبر و زنی با اقتدار و تاثیرگذار در جامعه است. سوپراستار بی آلایش سینمای کشورمان، امروز وارد ۴۸ سالگی می‌شود. او همچنان یکی از پرطرفدارترین بازیگران سینمای ایران است.

هدیه تهرانی متولد ۴ تیر ۱۳۵۱ در تهران است. شمایل ساده او از همان اولین فیلمش یعنی «سلطان» مورد توجه قرار گرفت.

تهرانی نماد خانمی محترم و جسور دارای شخصیتی مستقل در تاریخ سینمای ایران است. او سیمای بدیع و ملموس از یک زن مقتدر و خونسرد در جامعه مرد سالار پس از انقلاب خلق کرد.

احساسات زنانه‌اش در اغلب نقش‌ها پشت چهره سرد پنهان شده بود. همین مرموز بودن خاصیت جذابیت ایجاد می‌کرد و بیگانه از کلیشه‌های رایج می‌شد.

نه به خاطر چهره بلکه بواسطه شخصیت منحصر به فردش ستاره شد و میان قشرها و نسل‌های مختلف محبوبیت پیدا کرد.

شخصیت اجتماعی و هنری تهرانی در یک جمله خلاصه می‌شد: او خودش بود؛ بدون هیچ نقاب و ادعایی و بدون هیچ آرایش و زرق و برق و ادا و اصولی …

تهرانی ستاره خاص و دست نیافتنی سینما شده بود. نه اهل مصاحبه بود و نه حضور پررنگی در اکران‌های خصوصی و مردمی و حتی رویدادهای سینمایی داشت.

هدیه تهرانی چند سالی است که دوباره به دوران اوج خود بازگشته است؛ خصوصا این روزها با سریال «هم گناه» و نقش متفاوت زیبا فخری که با مخاطبان گسترده‌ای مواجه شده است.

او همچنان ستاره محبوب و دوست داشتنی سینماست. هنوز هم حضورش چه در قاب سینما یا نمایش خانگی، جز لحظات پر جاذبه و به یادماندنی است.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید