سینمای ایران
طناز طباطبایی در گفت‌وگو با «کافه آپارات»:

برای بازی در «بی رویا» خواهرم را الگو قرار دادم

به گزارش فیلم نیوز، طناز طباطبایی در گفت‌‌وگو با برنامه کافه آپارات درباره ویژگی‌های نقشش در فیلم «بی رویا» گفت: «برای بازی در این فیلم، بخش‌هایی از تایپ شخصیتی خواهرم را الگو قرار دادم چون کاملا نقطه متضاد شخصیت خودم قرار دارد. خواهر من خیلی احساسی شهودی رفتار می‌کند و من بیشتر با استدلال و تفکر تصمیم می‌گیرم. این ویژگی را در اولین مواجهه با شخصیت رویا حس کردم. رویا، در لحظه، فکر و عمل می‌کند. زمانی‌ که فیلمنامه را می‌خواندم به تدریج و بیشتر متوجه فاصله خودم و خواهرم شدم و می‌فهمیدم کجاها او را درک نکرده‌ام.»

او در ادامه یادآور شد: « کاراکترم در این فیلم جزو نقش‌هایی است که احساس می‌کنم عمیقا روی من تاثیر گذاشته و شاید باورتان نشود وقتی فیلم را می‌بینم تپش قلب می‌گیرم. من قبل از فیلمبرداری همه‌ی صحنه‌ها را برای خودم طراحی کرده بودم، چون این کار را برای اغلب کاراکترهایم انجام می‌دهم. منحنی نقش‌ها را روی کاغذ می‌نویسم و راکوردهای حسی را خودم حفظ می‌کنم. قطعا به منشی صحنه هم نیاز دارم، اتفاقا منشی صحنه‌ها از اینکه خودم راکورد حفظ می‌کنم با من خیلی رابطه خوبی دارند.»

طباطبایی در پاسخ به سوال فریدون جیرانی مبنی بر اینکه آیا دوست دارد برای این فیلم جایزه سیمرغ بگیرد، گفت: «سیمرغ همیشه برایم جذاب بوده است و طبیعتا من هم دوست دارم سیمرغ بگیرم. اما واقعیت این است که آنقدر فیلم و نقش برایم هیجان انگیز و جذاب است که از همان ابتدا که وارد پروژه شدم در مورد اتفاقات آینده هیچ فکری نکردم.»

او در پایان پیرامون زمان پخش سریال «یاغی» محمد کارت، گفت: «تاریخ دقیق پخش را نمی‌دانم ولی فکر می‌کنم زمان تقریبی پخش آن تا یک ماه و نیم آینده باشد.»

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید