سینمای ایران
کدام فیلم‌ها شانس بالایی برای موفقیت در گیشه ۹۹ دارند؟

نجات گیشه با شش فیلم کمدی

اکران ۹۹، به خاطر شرایط کرونا با چهار ماه وقفه از اول تیر ماه و همزمان با شروع فصل تابستان آغاز می‌شود. با توجه به اینکه فقط از ۵۰ در صد ظرفیت سالن‌ها بهره برداری می‌شود، با این حال ممکن است سازندگان فیلم‌ها به لحاظ فروش انتظاراتشان بر آورده نشود. نمی‌توان پیش بینی دقیقی از اکران ۹۹ داشت اما در خوشبینانه‌ترین حالت باید منتظر فیلم‌هایی باشیم که با فرمول «فتح گیشه» ساخته شدند. در ادامه با شش فیلم کمدی که می‌توانند گیشه ۹۹ را نجات دهند، بیشتر آشنا شوید.

«خوب، بد، جلف ۲: ارتش سری»
اولین و تنها فیلم از اکران نوروزی ۹۹ که یک ماه زودتر روی پرده رفت، اما به خاطر شرایط کرونا اکرانش متوقف شد. با وجود اینکه برخی فیلم‌ها که شرایطی مشابه «خوب، بد، جلف ۲» داشتند برای اکران آنلاین پیش قدم شدند اما عوامل این فیلم تمایلی به عرضه اینترنتی نداشتند. «خوب، بد، جلف ۲» به کارگردانی پیمان قاسم خانی و با بازی پژمان جمشیدی و سام درخشانی، تقریبا در هر زمانیکه اکران شود می‌تواند گیشه سینماها را نجات دهد، چون با فرمول‌ جذب مخاطب ساخته شده است.

«سگ بند»
دومین فیلم کمدی مهران احمدی که به تهیه کنندگی محمدحسین قاسمی ساخته شده. فیلمی که ترکیب جالبی دارد و با حضور امیر جعفری، بهرام افشاری، مهران احمدی، نازنین بیاتی و بهاره کیان افشار جلوی دوربین رفته است. البته در توضیح ژانر این فیلم، کمدی و اجتماعی نوشته شده و یک کمدی‌ درباره مواد مخدر است. با وجود موفقیت «مصادره» در گیشه بنابراین پیش بینی درباره موفقیت فروش این فیلم، چندان سخت نیست.

«انفرادی»
مسعود اطیابی پس از رکوردشکنی «تگزاس»، سال گذشته با سری دوم این فیلم رتبه سوم پرفروش‌های گیشه ۹۸ را به دست آورد. اواخر تابستان ۹۹، کمدی «انفرادی» را با بازی رضا عطاران، مهدی هاشمی و احمد مهرانفر و تهیه کنندگی ابراهیم عامریان جلوی دوربین برد. باید دید این فیلم با توجه به ستاره‌هایی که دارد می‌تواند همانند «تگزاس ۲» در جدول پرفروش‌ها قرار بگیرد.

«چپ راست»
یکی از مهم‌ترین تولیدات کمدی سال‌های اخیر به تهیه کنندگی منوچهر محمدی که با حضور سه کمدین مطرح سینما و تلویزیون ساخته شده است. ترکیب پرستاره این فیلم از رامبد جوان، پیمان قاسم خانی و سروش صحت گرفته تا ویشکا آسایش و سارا بهرامی و همچنین سابقه موفقیت حامد محمدی کارگردان این فیلم در گیشه، نشان می‌دهد که با یک کمدی متفاوت طرف هستیم که در گیشه با اقبال زیادی رو به رو خواهد شد.

«خط استوا»
فیلمی با بازی فرهاد اصلانی، سیامک انصاری و آزاده صمدی که هریک فیلم‌های پرفروش و موفقی را در کارنامه خود دارند. «خط استوا» به کارگردانی اصغر نعیمی داستان جالب و تقریبا فوتبالی دارد و در اندونزی فیلمبرداری شده است. اصلانی و انصاری در نقش رییس و نایب رییس فدراسیون فوتبال زوج این فیلم را تشکیل می دهند.

«دینامیت»
یک کمدی دیگر به کارگردانی مسعود اطیابی و تهیه کنندگی ابراهیم عامریان که سال ۹۷ جلوی دوربین رفت و شرایط اکرانش، سال گذشته فراهم نشد. کمدی «دینامیت» چهار ستاره مطرح دارد که هر یک به تنهایی می‌توانند عامل جذب مخاطب باشند. از پژمان جمشیدی و احمد مهرانفر تا نازنین بیاتی و محسن کیایی که این روزها به خاطر سریال «هم گناه» محبوبیت زیادی میان مردم پیدا کرده، هر یک می‌توانند در موفقیت این فیلم در گیشه سهم داشته باشند.

 

 

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید