سینمای ایران
نگاهی به فروش هفتگی فیلم‌های سینماها در آخرین چهارشنبه ماه اسفند

بخارست پرفروش‌ترین فیلم هفته آخر سال شد

فیلم‌های «بخارست»، «خط استوا»، «ملاقات خصوصی» و «چپ راست» در هفته‌ای که گذشت، رویهم رفته 5 میلیارد تومان فروش کردند. سه فیلم اول جدول فروش، شانه به شانه پیش رفتند و چپ راست با اندکی اختلاف در جایگاه چهارم قرار گرفت.

به گزارش فیلم‌نیوز، در هفته‌ای که گذشت سینمای ایران 6 میلیارد و 100 میلیون تومان فروش کرد و از این میزان حدود 5 میلیارد به چهار فیلم اول جدول فروش اختصاص داشت.

فیلم «بخارست» به کارگردانی مسعود اطیابی در یک هفته اخیر 1 میلیارد و 800 میلیون تومان فروش داشت و 176 هزار نفر برای تماشای آن بلیت خریدند. این فیلم با مجموع فروش 43 میلیارد و 793 میلیون تومان عنوان دومین فیلم پرفروش سال 1401 را از آن خود کرد و وارد اکران نوروز شد.

«خط استوا» به کارگردانی اصغر نعیمی، 4 اسفند اکران شد و هفته گذشته با حدود 300 میلیون اختلاف نسبت به «بخارست»، با فروش 1 میلیارد و 500 میلیون تومانی در جایگاه دوم قرار گرفت. 42هزار بلیت برای این فیلم فروخته شد. مجموع فروش این فیلم از ابتدای اکران تا کنون از مرز 5 میلیارد تومان گذشته است.

«ملاقات خصوصی» به کارگردانی امید شمس با 200 میلیون اختلاف نسبت به «خط استوا» این هفته هم در رتبه سوم سوم جدول فروش باقی ماند. این فیلم هفته گذشته 1 میلیارد و 300 میلیون تومان فروخت و 34هزار نفر آن را تماشا کردند. فیلم امید شمس با فروش 18 میلیارد و 900 میلیون تومان پا به اکران نوروز گذاشت.

کمدی «چپ راست» با رسیدن به گیشه 11 میلیارد تومانی وارد اکران نوروز 1402 شد

«چپ راست» به کارگردانی حامد محمدی با اختلاف زیادی نسبت به سومین فیلم پرفروش جدول فروش هفتگی، با 600 میلیون تومان فروش در خانه چهارم جدول قرار گرفت. این ساخته حامد محمدی هم اکرانش در نوروز 1402 ادامه پیدا می‌کند. «چپ راست» تاکنون 11 میلیارد و 800 میلیون تومان فروخته است.

نکته قابل توجه اینجاست که سه فیلم اول جدول کماکان در سطح بالای فروش هستند و حالا با اضافه شدن فیلم‌های جدید در اکران نوروز، می‌توانیم شاهد اتفاق‌های بهتری در سینما باشیم.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید