سینمای ایرانویدیو
مرور موفقیت‌های بازیگران دوره سی و نهم

باران کوثری با «بی همه چیز» و «گیج گاه» در جشنواره فیلم فجر

 

 

فیلم نیوز: در ادامه مرور موفقیت‌های بازیگران دوره سی و نهم، باران کوثری از دیگر بازیگران جشنواره امسال است که موفق به دریافت جوایز مهمی از دوره‌های گذشته شده است.

کوثری اولین بار در دوره بیست و پنجم برای بازی در فیلم‌های «خون بازی» و‌ «روزسوم» به این جایزه دست پیدا کرد. اما درخشش او در این دوره تنها به دریافت سیمرغ اختصاص نداشت‌‌. کوثری در همان دوره، زمانیکه هنوز بخش ملی و بین الملل تفکیک نشده بود، دیپلم افتخار بهترین نقش آفرینی بخش مسابقه بین الملل جشنواره فجر هم برای فیلم «خون بازی» به دست آورد.

کوثری بعد از موفقیت در دوره بیست و پنجم تقریبا در هر دوره با یک یا چند فیلم مهم و بحث برانگیز در جشنواره حضور پیدا کرد و برای بازی در فیلم‌های «حیران»، «بغض» و «عصبانی نیستم» کاندید دریافت سیمرغ نقش اول زن شد.

دوره سی و سوم اما دوره درخشش مجدد او در جشنواره فجر بود. بازی در نقش یک دختر جنوب شهری و سرکش برای این بازیگر دومین جایزه مهمش را در بازیگری به ارمغان آورد و صاحب سیمرغ نقش اول زن از دوره ۳۳ شد.

کوثری دوره ۳۶ نیز با فیلم متفاوت و تحسین شده «عرق سرد» نامزد سیمرغ نقش اول زن شد و سال گذشته با فیلم «عامه پسند» نامش در فهرست نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل زن قرار گرفت.

او امسال با دو فیلم متفاوت «بی همه چیز» محسن قرایی و «گیج‌گاه» عادل تبریزی در جشنواره فجر حضور خواهد داشت.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید