سینمای ایران
اعتراض تهیه کننده و کارگردان «شاه کش» به ممیزی ها

این فیلم ملغمه ای است از نظرات نیروی انتظامی، سازمان زیباسازی شهرداری و وزارت ارشاد!

وحید امیرخانی، نویسنده و کارگردان و عباس نادران، تهیه کننده فیلم «شاه کش» در برنامه سینمایی هفت از تغییر پایان بندی فیلم به دستور نیروی انتظامی و حذف بیش از ۱۸ صحنه آن خبر دادند!
 

وحید امیرخانی گفت: آنچه امروز بر پرده سینماهاست تا حدود زیادی فیلم ما نیست. در اواخر فیلمبرداری از طرف نیروی انتظامی به ما اعلام شد که باید پایان بندی فیلم تغییر کند و در غیر این صورت به هیچ عنوان اجازه اکران داده نمی شود. ما مجبور شدیم ۱۸ سکانس مهم فیلم را حذف کنیم و با ۴ سکانس فیلم را جمع بندی کردیم تا آن را به اکران برسانیم.

 

او در ادامه یادآور شد: چرا باید شب قبل اکران به تهیه کننده بگویند نباید از تصویر مهناز افشار استفاده کنید، در حالی که همین بازیگر قبل از فیلم ما در اثر دیگری حضور داشته است و تبلیغات و بیلبوردهای آن فیلم نیز در سطح شهر نصب شده است.

 

عباس نادران تهیه کننده فیلم نیز بیان داشت: چرا وقتی فیلمی پروانه ساخت می گیرد باید به سایر نهادها نیز پاسخگو باشد و اگر قرار است ما به همه نهادها پاسخ بدهیم بگویید که بروید از همان جا پروانه ساخت بگیرید.

 

امروز این فیلم «شاه کش» اثر سازندگانش نیست بلکه ملغمه ای است از نظرات نیروی انتظامی، سازمان زیباسازی شهرداری تهران و وزارت ارشاد!

 

پس از مشکلاتی که برای تبلیغات و بیلبوردهای ما به وجود آمد، ما با یک واژه ای به نام “بالا” رو به رو شدیم‌ که نمی دانیم کجاست. هرجایی با سلیقه خود با فیلم برخورد می کنند و به ما می گویند از بالا به ما گفته اند.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید