سینمای ایران
محسن امیریوسفی درباره حواشی انتخابات شورای صنفی نمایش:

این تاوان اطاعت نکردن دو صنف از طباطبایی نژاد است

محسن امیریوسفی به ایسنا گفت: این انتخابات مشروعیت ندارد، چون نه نماینده جدید کانون کارگردانان در آن حضور داشت و نه نماینده واقعی شورای عالی تهیه‌کنندگان.

این جلسه، جلسه توبیخ کانون کارگردانان به‌خاطر مواضع مستقلش بود و جلسه حذف و تنبیه شورای عالی تهیه کنندگان به‌خاطر یکپارچه نشدن بود. این جلسه انتخابات فرمایشی شورای صنفی جلسه حذف خانه سینما بود، اما این اتفاق نشدنی است.

او در ادامه تصریح کرد: کانون کارگردانان تاوان استقلال خود و بیان نظرات صریح خودش را می‌دهد و شورایعالی تهیه‌کنندگان هم‌ تاوان اطاعت نکردن از فرمان یکپارچه شدن آقای طباطبایی‌نژاد را می‌دهد. امیدوارم آقای انتظامی زودتر به این مسئله وارد شود تا این بحران بزرگ‌تر نشود. داشتن یک شورای صنفی نمایش حاکمیتی و دخالت مستقیم دولت در صنف، اتفاق خوبی نیست.

آقای طباطبایی‌نژاد که ادعا می‌کنند فقط در پایان جلسه نامه و اسم نماینده جدید کانون را شنیده، به یاد بیاورد که قبل از انتخابات فرمایشی با شنیدن نام آقای درمیشیان گفتند ممکن است حضور آقای درمیشیان از سمت سازمان سینمایی تایید نشود! البته من این تهدید را به شوخی گرفتم. در کمال تعجب آقای طباطبایی‌نژاد بعد از شنیدن تغییر نماینده کانون و عدم حضورش، به یکباره گفتند انتخابات را شروع کنیم. آقای فرح‌بخش هم مُصر به انتخابات بودند.

آقای محمود رضوی هم که نماینده دوره قبل تهیه‌کنندگان بودند و مثل من برای تودیع حضور داشتند، اعلام کردند که شورایعالی تهیه‌کنندگان هنوز نماینده‌ای معرفی نکرده که آقای طباطبایی‌نژاد گفتند، آقای فرح‌بخش نماینده تهیه‌کنندگان است.

امیریوسفی در پایان خاطرنشان کرد: آقای طباطبایی‌نژاد در مصاحبه‌شان صراحتا اعلام کرده‌اند که آقای فرح‌بخش انتخاب خودشان به عنوان سازمان سینمایی است، خودشان یعنی دولت و این یعنی تعیین تکلیف و دخالت دولت برای صنف.ًبرایم جالب است که آقای فرح‌بخش هم که همیشه خود را مبرا از دولت و  تهیه‌کننده‌ای خصوصی و به اصطلاح مستقل می‌داند، چطور حاضر شدکه به عنوان فرد منتصب به وزارت ارشاد به شورای صنفی بیاید

کانون کارگردانان در هیچ شرایطی تن به انتخابات دولتی و مخدوش برای صنف نمی‌دهد. اصلا مگر انتخابات فرمایشی شورای صنفی آن هم تحت نظر مدیر نظارت سینمایی می‌تواند انتخابات باشد؟!

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید