سینمای ایران
کیانوش عیاری:

اگر مانند قبل صحبت از حذف بخش هایی خاص از «خانه پدری» و «کاناپه» مطرح باشد، به هیچ وجه زیر بار سانسور نخواهم رفت

بعد از اظهارات اخیر ابراهیم داروغه زاده درباره فیلم های توقیفی و اشاره به بحث همیشگی اکران فیلم «خانه پدری» در صورت رعایت رده بندی سنی، کیانوش عیاری در گفت وگو با بانی فیلم درباره صحبتهای معاون سابق نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی و سرانجام رفع توقیف فیلم هایش اظهار داشت: در چند ماه اخیر تولید سریال «۸۷ متر» سخت درگیرم کرده و تقریباً از همه اتفاقات و اظهارنظرهای مدیران بی خبر هستم. با این حال مانند همیشه به آینده فکر می کنم که این امکان فراهم شود که روزی مشکل «کاناپه» و «خانه پدری» رفع و هر دوی این فیلم ها به دور از هر گونه حاشیه ای بتوانند در سینماها به نمایش درآیند. فیلم هایی که یکی از دیگری کم مسئله تر هستند.

عیاری در ادامه می گوید: متأسفانه برای حل مشکل هر دو فیلم تاکنون هیچ تعاملی وجود نداشته است. ضمن اینکه اگر مانند قبل صحبت از حذف بخش های خاصی از هر دو فیلم مطرح باشد، به هیچ وجه زیر بار آن نخواهم رفت.

«خانه پدری» محصول سال ۱۳۸۹ است و برای اولین بار در بیست و نهمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد. فیلم در روزهای چهارم و پنجم دی ماه ۱۳۹۳ نیز در گروه هنر و تجربه در پردیس سینمایی کوروش به نمایش درآمد اما پس از آن به دلیل انتقادات پیرامون خشونت در فیلم، اکران آن متوقف شد.

فیلم «کاناپه» نیز در سال ۱۳۹۵ و با بازی ابوالفضل پور عرب، فریبا کامران، بابک حمیدیان، فرهاد آئیش و… ساخته شده و به دلیل برخی حساسیت ها هنوز فرصت اکران پیدا نکرده است.

 

 

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید