سینمای ایران
ابراهیم ایرج زاد کارگردان «عنکبوت»:

اکران در سینما با ظرفیت کمتر را به اکران آنلاین ترجیح می‌دهم

ابراهیم ایرج‌ زاد با بیان این‌که کرونا باعث توجه کمتر مردم به عادت سینما رفتن در آینده نخواهد شد،  به ایسنا گفت: یک‌ بار این اتفاق با حضور تلویزیون در خانه‌ها به چالش کشیده شد و دیدیم که سینما بسیار گسترده‌تر از قبل حضور خود را در همه جوامع تثبیت کرد. پس بدانیم که هیچ‌وقت نه تلویزیون، نه اکران آنلاین و نه هیچ وسیله دیگری نمی‌تواند جای تجربه تماشای دسته‌جمعی یک فیلم را بگیرد.

او در پاسخ به این سوال که آیا حاضر است فیلم خودش را به شیوه آنلاین نمایش دهد، بیان کرد: حق تصمیم درباره اکران آنلاین با من نیست. اما از نظر من، اکران آنلاین نه تنها برای «عنکبوت» که برای هیچ فیلمی با انتظار جذب حداکثری مخاطب، تصمیم درستی نیست. برای من بین اکران آنلاین و اکران در سینما حتی با نیمی از ظرفیت، تا وقتی که فردای نمایش آنلاین لینک‌های دانلود دزدیده می شود، حتما اکران «عنکبوت» در سینما ترجیح دارد. امیدوارم بعد از بازگشایی در کمتر از یک ماه شرایط به سابق برگردد، چون همان‌طور که در مترو، هواپیما و اتوبوس که مکان‌های به مراتب سخت‌تری برای رعایت کردن فاصله است و مردم در آن‌ها حضور دارند، در سینما به راحتی با رعایت موارد بهداشتی به عادت خوب فیلم دیدن در سینما حیات دوباره می‌بخشند.

«عنکبوت»  با داستان جنایی و رگه‌های پررنگ اجتماعی‌اش  از فیلم‌های پرلوکیشن  و پربازیگر امسال است که داستان مردی را روایت می‌کند که می‌خواست ریشه فساد را بخشکاند.

محسن تنابنده، ساره بیات، شیرین یزدان‌بخش، ماهور الوند و… گروه بازیگران «عنکبوت» را تشکیل می‌دهند.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید