سینمای ایران
پخش کننده «خروج»:

اکران آنلاین باید با فیلم خوب شروع شود

پخش کننده فیلم سینمایی «خروج» تاکید کرد اکران آنلاین این فیلم ریسک بزرگی بود که برای اولین بار این اقدام در سینمای ایران انجام می‌شود.

علی سرتیپی پخش کننده «خروج» به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا، درباره اکران این فیلم به ایسنا گفت: مهم‌ترین دلیل برای اکران آنلاین «خروج» این بود که حداقل دو سه ماه طلایی سینما را از دست داده و خواهیم داد و چنین کاری را هم نمی‌شود با یک فیلم معمولی انجام داد، یعنی اکران آنلاین باید با یک فیلم خوب شروع شود تا بتوان بر آوردی روی آن انجام داد. از آنجا که فیلم «خروج» اثری خوب و مطرح در جشنواره بود، به لحاظ فروش می‌توانستیم با این مدل اکران روی آن حساب کنیم.

این تهیه‌کننده سینما درباره ریسک بزرگ عوامل «خروج»، توضیح داد: تهیه‌کننده و کارگردان این فیلم ریسک بزرگی را انجام می‌دهند و در واقع خط شکنی می‌کنند. اگر من بودم شاید واقعاً جرات انجام این کار را نداشتم ولی از اینکه دوستان اینطور خط شکنی کردند امیدوارم نتیجه خوبی بگیریم. این کار هم معایبی دارد و هم مزایایی. یک خوبی آن در شرایط فعلی این است که چرخش مالی تولید را از این حالت فریز شده می‌تواند در بیاورد و دیگر اینکه فشار فیلم‌های نوبت اکران را می‌تواند کم کند.

او با بیان اینکه اکران آنلاین «خروج» بیشتر پیشنهاد سازمان اوج بوده، یادآور شد: چنین روشی در بسیاری از کشورهای دنیا انجام می‌شود و سالن‌سازی هم در کنارش ادامه دارد. ما بعد از اکران آنلاین، امکان اکران روی پرده سینما را هم داریم، همانطور که در دیگر نقاط دنیا رخ می‌ دهد. ولی با این حال امیدواریم علاقه‌مندان نسخه قانونی را از طریق همین اکران آنلاین ببینند چرا که این کار برای چرخش صنعت سینما می‌افتد.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید