سینمای ایران

اولین نمایش گورکن در جشنواره‌ی فیلم شانگهای

فیلم سینمایی «گورکن» به کارگردانی کاظم ملایی و تهیه کنندگی سینا سعیدیان در اولین حضور بین¬المللی خود در بیست و سومین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم شانگهای چین به نمایش در می‌آید.

جشنواره شانگهای یکی از جشنواره‌های الف دنیا است که در سال ۱۹۹۳ در کشور چین تأسیس شده است و تاکنون سینماگران برجسته‌ای همچون امیر کاستاریتسا، لوک بسون، الیور استون، دنی بویل، وونگ کار وای و نوری بیلگه جیلان ریاست هیات داوران آنرا بر عهده داشته‌اند.

فیلم سینمایی «گورکن» در اولین نمایش جهانی خود به عنوان نماینده سینمای ایران در بخش استعدادهای جدید آسیایی این رویداد معتبر سینمایی به نمایش درمی‌آید.

پیشتر قرار بود که این جشنواره در تاریخ ۱۳ تا ۲۲ ژوئن برگزار گردد که مسئولان جشنواره مجبور شدند به دلیل اقدامات احتیاطی مقابله با ویروس کرونا زمان برگزاری آنرا به تاریخ ۱۸ تا ۲۷ جولای (۲۸ تیر تا ۶ مرداد) موکول کنند.

ویشکا آسایش، حسن معجونی، مهراوه شریفی‌نیا، بهنوش بختیاری، رضا بهبودی، ، مهدی حسینی نیا، سیاوش چراغی پور، محمود نظرعلیان، حمیدرضا محمدی،محمدامین اسدی،یدالله شادمانی، ندا دهشیری و گوهر خیراندیش از جمله بازیگران فیلم «گورکن» به شمار می‌آیند.
.

 

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید