سینمای ایران
واکنش داریوش بابائیان به اتهام جواد نوروزبیگی:

انتشار نسخه قاچاق «خرس» کار دفتر «شکوفا فیلم» نبوده/ از تهیه کننده صوری این فیلم شکایت می‌کنم

پس از قاچاق فیلم «خرس» و واکنش خسرو معصومی (کارگردان) و بنیاد سینمایی فارابی (مالک اصلی فیلم)، جواد نوروزبیگی امروز در گفت‌وگویی صراحتا داریوش بابائیان مدیر «شکوفا فیلم» و پخش‌کننده فیلم «خرس» را متهم به انتشار غیرمجاز نسخه باکیفیت این فیلم در فضای مجازی کرد.

داریوش بابائیان در واکنش به اتهام نوروزبیگی، در گفت‌وگوی اختصاصی با «فیلم نیوز» بیان کرد: من حدود بیست روز پیش مصاحبه‌ای انجام دادم و در بخشی از آن، به مسئله پولشویی در سینمای ایران اشاره کردم. اتفاقا اسم آقای نوروزبیگی را هم در این گفت و گو آوردم که چرا پروانه ساخت‌های متعددی برای ایشان صادر می‎‌شود و تهیه کننده‌های واقعی روز به روز از گردونه سینما خارج می‌شوند. حرف من مثل اینکه به ایشان خیلی برخورده است و انگار در صدد این بودند که در یک جایی این مسئله را پیش بکشند.

او در ادامه تصریح کرد: روز گذشته آقای نوروزبیگی به من زنگ زدند و پرسیدند که شما فیلم «خرس» را روی سایت تان گذاشتید، من هم گفتم از این موضوع اطلاعی ندارم و کار من و دفتر «شکوفا فیلم» نبوده است. شکوفا فیلم نه قرار دادی با فارابی سرمایه گذار این فیلم دارد و نه قراردادی با آقای نوروزربیگی تهیه کننده صوری آن. من نه این فیلم را دیدم و نه نسخه فیلم دست من بوده است. حالا اینکه چطور یک مرتبه بعد از مصاحبه من علیه آقای نوروزبیگی، این فیلم با کیفیت برتر بیرون می آید جای سوال دارد. من نه از فارابی شاکی هستم و نه از وزارت ارشاد. الان هم اصرار دارم که این‌ها ثابت کنند که چجوری این فیلم را با من قرارداد بستند  و من روی سایت شکوفا فیلم گذاشتم.

بابائیان در پایان توضیح داد: دوباره تاکید می کنم من هیچ حساب و کتابی با این فیلم ندارم و پخش کننده آن نیستم. تا به حال هم با آقای نوروزبیگی مراوده کاری نداشتم. من الان شهرستان هستم به محض اینکه به تهران بیایم از آقای نوروزبیگی شکایت می کنم تا  ببینم که این فیلم را چه زمانی به پخش شکوفا فیلم دادند که همچین تهمتی زدند!

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید