سینمای ایران
نادر سلیمانی:

سعی می‌کنم از این به بعد نقش‌ها را با حساسیت بیشتری انتخاب کنم

نادر سلیمانی بازیگر برگزیده جشنواره فیلم فجر می‌گوید: «با گرفتن سیمرغ، احساس می‌کنم به نگاه‌های مردم و حتی منتقدان نزدیک‌تر شده‌ام.»

به گزارش فیلم نیوز، نادر سلیمانی پس از سی فعالیت در سینما و تلویزیون امسال برای نخستین بار توانست جایزه سیمرغ بلورین کسب کند. روزنامه همشهری به بهانه موفقیت این بازیگر در چهلمین جشنواره فیلم فجر و دریافت سیمرغ نقش مکمل، گفت‌‌وگویی با او انجام داده است.

نادر سلیمانی پیرامون اهمیت و تاثیر سیمرغ در مسیر بازیگری‌اش گفت: «در واقع شاید بهتر باشد بگویم که با گرفتن سیمرغ، من به نگاه‌های مردم و حتی منتقدان نزدیک‌تر شده‌ام. حالا باید حواسم به دیدگاه تیزبین و هوشمندانه مردم و منتقدان هم باشد. باید نگاهم به این حوزه دقیق‌تر باشد و باید نگرش حساس‌تری به انتخاب نقش‌هایم داشته باشم. امیدوارم که فیلمنامه‌ها و نقش‌های خوبی ارائه شود تا بتوانم بعد از این نیز، به بهترین شکل ممکن نقش‌آفرینی داشته باشم که شرمنده مردم نشوم.»

او که در فیلم «ضد» نقش عضو متعصب گروهک منافقین را بر عهده دارد، با بیان اینکه ژانر جدی را بیشتر از طنز می‌پسندد، عنوان کرد: «قطعاً طنز را دوست دارم. کار طنز سخت‌تر است و البته این سال‌ها نوشته‌های طنز خوب و متفکرانه هم کمتر داریم. سابقاً نویسنده‌های خوبی در این حوزه‌ها داشتیم مثل آقای قاسم‌خانی یا آقای ژوله در قهوه‌تلخ که در کنار کارگردانانی چون مهران مدیری، باعث می‌شد تا کارهای طنز خوبی را ببینیم و با افتخار در آنها ایفای نقش کنیم. اما الان طنز ناب کمتر می‌بینیم. الان متأسفانه عجله زیادی برای اتمام کارها و گرفتن پول بیشتر وجود دارد که نتیجه‌اش می‌شود بی‌محتوایی در آثار طنز. طنز و کار کمدی قطعاً مهم است، ولی غالباً مردم یکی دو ساعت از وقت‌شان را صرف تماشای این آثار می‌کنند و در نهایت می‌بینند که خبری از یک طنز خوب نیست و حتی نمی‌شود اسمش را لوده‌بازی هم گذاشت. در این صورت بازیگر رغبتی به ورود به این حوزه پیدا نمی‌کند.»

سلیمانی با ابراز گلایه از برخی برخوردها در ایام جشنواره فیلم فجر، اظهار کرد: «وقتی دوستان هنرمند به سالن‌ها می‌آیند، انتظار می‌رود احترام بیشتری بگذارند. البته منظورم این نیست که حالا ما شخصیت‌های خاصی هستیم و شاخ غول را شکسته‌ایم. ولی شاید جالب نباشد مثلاً به هنرمندان بگویند که بروید بلیت تهیه کنید. چند تا بلیت واقعاً مسئله خاصی برای ما هنرمندان نیست. ولی وقتی ما به سالن سینما می‌آییم، در واقع مهمان هستیم و انتظار برخورد بهتر و محترمانه‌تری می‌رود. این بحث برای ما اتفاق افتاده بود. جالب اینکه ما به‌عنوان مهمان، برای تماشای فیلمی می‌رفتیم که خودمان نقش‌آفرین آن بودیم و محصول ما بود! با من، برای تماشای فیلمی که محصول تیم ماست، نباید طوری برخورد شود که آدم حس کند دارند صدقه می‌دهند.»

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید