سینمای ایران
در آستانه اکران فیلم صورت گرفت

اعلام برائت امیر پورکیان از فیلم «آینده»

امیر پورکیان از ساخت فیلم سینمایی «آینده» اعلام برائت کرد. فیلمی که اعلام شده بعد از سه سال بلاتکلیفی، از ۲۳ بهمن ماه جاری روی پرده خواهد رفت.

امیرپورکیان کارگردان فیلم «آینده» از مراجع رسمی حذف نام خود در تیتراژ و تمام موارد تبلیغاتی را خواستار شده است. کارگردان فیلم به دلیل عدم رعایت حقوق معنوی، انصرافش از قید نام خود در فیلم را در صفحه شخصی اش نیز اعلام کرده است. پورکیان قرار است بزودی طی بیانه ای به کانون کارگردانان درباره علت این اقدام، شفاف سازی کند.

پورکیان کار خود را در سینما با ساخت فیلم «دریا و ماهی پرنده» آغاز کرد که موفق به کسب جایزه منتقدین مسکو شد. پس از آن فیلم «خنده های آتوسا» و نیز فیلم «گاهی» که اولین فیلم سلفی محسوب می‌شد را تهیه کرد. او اولین تجربه کارگردانی را با فیلم «ناکوک» تجربه کرد و موفق به حضور در جشنواره های کازان و دوربان شد. سپس سریال پر مخاطب «ممنوعه» را ساخت که به اولین سریال توقیفی در نمایش خانگی بدل شد.

پس از ممنوعه او مدتی از شبکه نمایش خانگی دور شد و به ساخت فیلم‌های سینمایی «آینده» و «موافقت اصولی» و نیز «خانه شیشه ای» پرداخت که تمامی فیلم‌ها در مرحله اکران هستند. او فیلمساز بخش خصوصی و مستقل است و تا کنون در فیلم‌هایش از سرمایه های دولتی استفاده نکرده است.

یادآور می شود پانته آ بهرام، کامبیز دیرباز، امیر جعفری، نیما شعبان‌نژاد، شهرام قائدی، علی استادی، شیرین یزدان بخش، لادن ژاوه وند، سوگل نوروزی و با حضور بهاره افشاری در فیلم «آینده» به ایفای نقش پرداخته اند.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید