سینمای ایران
جايزه دستاورد هنرى جشنواره استکهلم برای يک ایرانی

اسب برنز در انتظار پیمان معادی

خبرگزاری کشور سوئد از جایزه یک عمر دستاورد هنری برای یک ایرانی در جشنواره استکهلم خبر داد. در متن این خبر آمده است: پیمان معادی که شروع درخشش بین‌المللی بزرگ خود را در سال 2011 با بازی در فیلم جدایی ساخته‌ی اصغر فرهادی به دست آورد، به دلیل ویژگی منحصربه‌فرد او در حضور بر پرده‌ی سینما و عبور از تعصبات و مرزها امسال طى مراسم ویژه‌ای مهمترین جایزه این رویداد هنرى، جایزه‌ی اسب برنزی را در نمایش اول نوردیک و مراسم فرش قرمز برای نمایش فیلم «متری شیش‌ و نیم» دریافت خواهد کرد.

در ادامه این خبر آمده است: انگیزه‌‌‍‍‍‌های زیادی برای ارائه جایزه امسال دستاورد استکهلم به پیمان معادی است؛ بازیگری ایرانی با جذابیت عمومی و نقش‌آفرینی‌هایی در حد و کلاس جهانی است که به سینمای تراز اول غنا بخشیده‌اند. او با برداشت‌های نیرومند و بابصیرتش از نقش‌ها، دریچه اى را برای مخاطب می‌گشاید تا از پرده‌ی بزرگ سینما فراتر برود و تعصبات و مرزها را درنوردد. این نخستین بار است که جایزه‌ی مهم اسب برنزی به بازیگری خارج از اروپا و ایالات متحده‌ی آمریکا اهدا می‌شود. امروز پیمان معادی یکی از بزرگ‌ترین و پرطرفدارترین ستارگان سینمای ایران است.

قبل از پیمان معادی افرادی مثل دیوید لینچ، اولیور استون، سوزان ساراندون، لورن باکال، کلر دنیس، مایک لی و فرانسیس فورد کاپولا این جایزه را دریافت کرده اند.

 

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید