سینمای ایران

از چهارراه استانبول تا تنگه ابوقریب

با این که الان در سینما و تئاتر برو و بیایی پیدا کرده اما شاید مدیومی که باعث شناخت و معرفی او به مردم شد تلویزیون بود. پسر خوش چهره سریال «اولین شب آرامش» حالا با گذشت سال ها و جوگندمی شدن موهایش کارگردانان زیادی را برای همکاری با خود ترغیب می کند.

مهدی پاکدل متولد دهم تیرماه ۱۳۵۹ است. برادر کوچک حسین پاکدل برای اولین بار سال ۷۹ جلوی دوربین یک فیلم سینمایی رفت و در «آبی» ایفای نقش کرد.

او که خاستگاه اش صحنه تئاتر بود، پس از بازی در چند نمایش، تله فیلم و سریال، سال ۸۴ یکی از نقش های اصلی سریال علیرضا امینی را ایفا کرد. مجموعه ای که با استقبال مخاطبان روبرو شد و به نوعی چند بازیگر جوان را به سینما و تلویزیون ایران معرفی کرد.

در اوایل دهه نود فیلم «فردا» به کارگردانی مهدی پاکدل جلوی دوربین برد تا او خود را در مقام کارگردان هم محک بزند.

اما شاید مهم ترین نقشی که تاکنون بازی کرده به فیلم مجید مجیدی بازگردد. او در «محمدرسول الله» نقش ابوطالب را ایفا کرد و در یکی از اولین برنامه های «هفت» که اجرای آن را بهروز افخمی بر عهده داشت به تندی از رسانه هایی که به مسئله بودجه فیلم مجیدی ورود کرد بودند انتقاد کرد.

در «ماجرای نیمروز» مهدویان حضور کوتاه اما تاثیر گذاری را داشت و نقش مسعود کشمیری از مقامات بلندپایه امنیتی اوایل انقلاب، نفوذی سازمان مجاهدین و عامل اصلی انفجار دفتر نخست وزیری را ایفا کرد.

«خانه کاغذی»، «چهارراه استانبول» و «تنگه ابوقریب» آخرین فیلم هایی بودند که با بازی مهدی پاکدل در سینماهای کشور روی پرده رفتند.

ساخت ویدیو: سپهر فتاحی

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید