سینمای ایران
روح الله حجازی کارگردان «روشن» مطرح کرد:

از نقش متفاوت رضا عطاران تا آماده کردن فیلم برای شرکت در جشنواره‌ها

روح الله حجازی کارگردان «روشن» از آماده کردن این فیلم برای نمایش در جشنواره‌ها و بازی متفاوت رضا عطاران در آن خبر داد.

حجازی درباره وضعیت فیلم جدیدش به ایسنا گفت: «روشن» جزو اولین فیلم‌هایی بود که فیلمبرداری آن در اسفندماه سال گذشته به خاطر شیوع کرونا متوقف شد؛ آن هم در حالی که فقط یک هفته به پایان کار وقت نیاز داشتیم، اما بعد توانستیم اردیبهشت‌ماه امسال با مساعد شدن شرایط برای کار، آن یک هفته باقی مانده را فیلمبرداری کنیم. بعد از پایان مرحله فیلمبرداری نیز تدوین فیلم توسط میثم مولایی به پایان رسید و امیرحسین قاسمی صداگذاری و بامداد افشار ساخت موسیقی را بر عهده دارند.

او که خودش فیلمنامه «روشن» را نوشته و تهیه‌کنندگی فیلم را هم بر عهده دارد، ابراز امیدواری می‌کند که «روشن» تا یکی دو ماه آینده آماده نمایش شود و بعد از آن در جشنواره فجر و دیگر رویدادهای خارجی شرکت کند.

حجازی در پاسخ به اینکه با توجه به مشخص نبودن وضعیت جشنواره فیلم فجر و نیز دیگر جشنواره‌های خارجی به خاطر شرایط کرونا آیا امکان دارد فیلم را برای اکران یا حتی اکران آنلاین آماده کند؟ می‌گوید: در حال حاضر تا یکی دو ماه آینده که فیلم تمام شود نمی‌دانیم چه اتفاقی می‌افتد و وضعیت به کجا می‌رسد، اما با این وجود ترجیح می‌دهم به دلیل ویژگی‌های فیلم آن را برای نمایش در جشنواره‌ها و سپس اکران در سینما نگه دارم.

کارگردان فیلم‌های «زندگی مشترک آقای محمودی و بانو» و «اتاق تاریک»، به بازی متفاوت رضا عطاران در فیلم «روشن» اشاره کرد: در این کار مجال هر دو وجه کمدی و جدی برای رضا عطاران ایجاد شده و فکر می کنم او هم نقش تازه‌ای را تجربه کرده است. به نظرم رضا عطاران که من اولین همکاری‌ را با او داشتم، یکی از بهترین بازیگران سینمای ایران است؛ هم از جهت فضای کمدی که تا به حال در آن کار کرده و هم آنچه در موقعیت‌های جدی خلق کرده است. کار کردن با او به خاطر ویژگی‌های اخلاقی و تکنیکی که در کار دارد، بسیار لذت بخش است.

«روشن» عنوان ششمین فیلم روح الله حجازی است که در لوکیشن‌های زیادی فیلمبرداری شده است. رضا عطاران، سارا بهرامی و سیامک انصاری از جمله بازیگران شناخته شده این فیلم هستند.

 

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید