سینمای ایران

از طرف «فیلم نیوز» تقدیم به پری ناز ایزدیار / تصویر شهاب جعفرنژاد به بهانه تولد این بازیگر

پری ناز ایزدیار متولد ۸ شهریور ۱۳۶۴ است. بازیگری را با فیلم «یک مرد، یک شهر» حسن هدایت شروع کرد و چند سال بعد، سریال تلویزیونی «زمانه» به نقطه عطف کارنامه بازیگری او تبدیل شد.

بعد از بازی در این سریال، با پیشنهادهای زیادی از سوی تلویزیون مواجه شد اما او که با «زمانه» به موقعیت مناسبی در بازیگری رسیده بود، برای دومین بار به حسن فتحی اعتماد کرد و این بار مقابل ستاره‌ها و بازیگران حرفه‌ای‌تر سینما قرار گرفت.

با نقش شیرین دیوان سالار در سریال نمایش خانگی «شهرزاد»، بازی‌اش مورد توجه سینماگران و مخاطبان زیادی قرار گرفت و بستر مناسبی برای ورود به فیلم‌های هنری فراهم شد.

بازی در نقش «سمیه» دختری رنج کشیده از طبقه پایین جامعه، نقطه اوج کارنامه این بازیگر است که برایش سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول زن را از جشنواره فیلم فجر به ارمغان آورد. او یکی از به یادماندنی‌ترین نقش‌هایش را، در این فیلم ایفا کرده است.

موفقیت ایزدیار در جشنواره فجر باعث شد بسیاری از کارگردان‌ها نقش اول فیلم‌هایشان را به او پیشنهاد دهند.

دختر جوان و با استعداد سینما که با «شهرزاد» توانایی خود را در نقش‌ زنان مرفه و بی دغدغه اثبات کرده بود و با «ابد و یک روز» نقش دختران مظلوم از طبقه محروم جامعه را، قطعا گزینه مناسبی برای بازی در نقش‌ زنان طبقه متوسط جامعه، زنان پیچیده و امروزی نیز می‌توانست باشد.

او سال گذشته دو فیلم مهم دهه نود سینمای ایران را بر پرده سینماها داشت: «متری شیش و نیم» و «سرخ پوست» که هر دو علاوه بر موفقیت تجاری در گیشه، در فستیوال‌های داخلی و خارجی نیز مورد تحسین قرار گرفتند.

ایزدیار در جشنواره فیلم فجر سال گذشته نیز با دو فیلم «سه کام حبس» و «مغز استخوان» حضور داشت، که بازی‌اش در فیلم «سه کام حبس» توجه منتقدان و رسانه‌ها را برانگیخت.

او هم اکنون فیلم «لتیان» به کارگردانی علی تیموری را در حال اکران آنلاین دارد و حضورش یکی از نقاط قوت این فیلم به حساب می‌آید.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید