سینمای ایران

از طرف «فیلم نیوز» برای هوتن شکیبا / تصویر شهاب جعفرنژاد به بهانه تولد این بازیگر

هوتن شکیبا ۲۴ خرداد ۱۳۶۳ در سنندج به دنیا آمد. از دوران کودکی به بازیگری علاقه مند بوده و در زمینه کارگردانی و بازیگری تحصیل کرده است.

شکیبا بازیگری با اصالت تئاتری است که با نقش حبیب «لیسانسه‌ها» میان مردم محبوبیت کسب کرد و با «شبی که ماه کامل شد» صاحب اولین سیمرغ بازیگری شد.

حضور مستمر، کسب افتخارات و تجربه بازی در نقش‌های متنوع، دست آوردهای مهم او در تئاتر هستند که امروز با وجود شهرتی که در سینما کسب کرده اما از تئاتر غافل نمانده است.

درخشش شکیبا در تئاتر، زمینه مناسبی را برای ورود این بازیگر به سینما و تلویزیون فراهم کرد.

حضور در سریال «لیسانسه‌ها» فرصت طلایی برای شناخت بیشتر این بازیگرِ با استعداد میان مردم بود.

بازی در نقش جوانی ساده و دم‌ بخت و همچنین خلاقیت سروش صحت در خلق این شخصیتِ کمیک باعث شد شکیبا در همان فصل اول «لیسانسه‌ها» به پدیده و چهره محبوب تلویزیون تبدیل شود.

شکیبا در قدم بعدی، بدون آنکه به تکرار بیفتد و یا از محبوبیت نقش حبیب بیشتر استفاده کند، یک کاراکتر خاکستری و پیچیده را در «شبی که‌ ماه کامل شد» بازی کرد و توانست به موفقیت مهمی در سینما دست پیدا کند.

اما یکی از متفاوت‌ترین تجربه‌های او نیز به همکاری با مجموعه «کلاه قرمزی» و صداپیشگی عروسک دیبی برمی‌گردد، که مدل متفاوت صحبت کردن این شخصیت عروسکی مورد توجه بسیاری از مخاطبان قرار گرفت.

شکیبا بعد از کسب سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول مرد، در «عامه پسند» سهیل بیرقی بازی کرد که سال گذشته در جشنواره فیلم فجر به نمایش در آمد.
.
بازی در فیلم «تی تی» به کارگردانی آیدا پناهنده تازه ترین فعالیت بازیگری او در سینماست که در کنار پارسا پیروزفر و الناز شاکردوست ایفای نقش کرده است.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید