سینمای ایران
«انفرادی» آماده اکران در سال ۹۹

ابراهیم عامریان: دانلود غیرقانونی مهمترین بحث نمایش آنلاین است

ابراهیم عامریان تهیه کننده سینما درباره وضعیت اکران «انفرادی» توضیحاتی ارائه کرد. این تهیه کننده سینما گفت: «با توجه به اینکه «انفرادی» در ژانر کمدی- اکشن تولید شده است، منتظر شرایط مناسب برای اکران آن در زمان بازگشت سلامت به جامعه و اعتماد عمومی به مکان‌های فرهنگی هستیم».

این تهیه کننده سینما درباره نکات منفی و مثبت نمایش آنلاین فیلم‌های سینمایی گفت: «طرح خوبی است اما باید جلوی دانلود غیرقانونی آن گرفته شود، اگر قرار باشد امروز فیلمی اکران و فردا در فضای مجازی شاهد نسخه دانلود شده غیر قانونی آن باشیم فیلمساز متضرر می‌شود، چون هزینه‌ای برای دیدن آن پرداخت نمی‌شود».

جریان قاچاق در یوتیوب را به راحتی می‌توان کنترل کرد، اما در تلگرام به علت فیلتر بودن نمی‌توان به نتیجه رسید، به عنوان نمونه زمانی که «تگزاس» قاچاق شد و با تلگرام مکاتباتی در جهت رفع این مشکل داشتیم به علت قضیه فیلترینگ در ایران، با جواب منفی روبرو شدیم.

در کل پخش آنلاین در کنار سینما اتفاق مثبتی است، چون برخی هزینه‌ها کاهش پیدا می‌کند، تعداد مخاطبان افزایش می‌یابد، برخی از فیلم‌ها تمایل به این نوع اکران دارند و برای خانواده‌ها مقرون به صرفه است و… البته قیمت ۱۲ هزار تومان برای شرایط فعلی مناسب است، اما در صورت جدی‌تر شدن آن، می‌توان شرایط خرید بلیت به خصوص در تعداد و قیمت آن را تغییر داد.

نکته مهم دیگر اینکه فرض کنیم ۲۰ فیلم متوسط و یا ضعیف در فروش، نمایش آنلاین داشته باشند، این باعث می‌شود از ترافیک اکران کم شود، به خصوص در حال حاضر که سه زمان اکران خوب را از دست دادیم.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید