تلویزیون
سریال زندگی امام رضا (ع) چگونه به سرانجام رسید؟

فخیم زاده : فکرش را هم نمی‌کردم برای کارگردانی «ولایت عشق» انتخاب شوم

مهدی فخیم‌زاده، کارگردان سریال «ولایت عشق» درباره چگونگی ورودش به این پروژه و قرار گرفتن در جایگاه کارگردان سریال نکات جالبی گفت.

به گزارش فیلم‌نیوز، مهدی فخیم‌زاده جمعه شب به بهانه ولادت امام رضا (ع) مهمان برنامه خندوانه بود. او درباره ورودش به پروژه «ولایت عشق» و ساخت سریالی درباره زندگی امام رضا (ع) گفت که این سریال به او تکلیف شده است: «در دوران ریاست آقای لاریجانی در صداوسیما این اتفاق افتاد. آن زمان آقای حیدریان رئیس سیمافیلم بود. همگان بدانند کارهایی همچون سریال امام رضا(ع)، کارهایی نیست که طرح ببریم و تصویب شود بلکه برای این نوع کارها، مدیران تصمیم می‌گیرند و به‌نوعی کارگردان را انتخاب می‌کنند.»

فخیم‌زاده گفت وقتی او را برای «ولایت عشق» دعوت کرده‌اند فکرش را هم نمی‌کرده قرار است کارگردانی کار را به او بسپارند. توضیح داده: «جالب است قبل از این پیشنهاد به من گفتند فلان کتاب را بخوان، و من فکر کردم به‌خاطر تجربه‌ای که در «تنهاترین سردار» داشتم از من خواستند نظرم را بگویم، فهمیدم که می‌خواهند من این سریال را بسازم هرچه کتاب درباره امام رضا(ع) بود، خواندم تا به طرح اولیه برسم.»

درباره چگونگی تحقیق و نگارش فیلمنامه هم گفته: «شورایی بود به‌نام شورای تاریخ و اعضای برجسته‌ای داشت. یک بار سناریویی را که وقایع تاریخی بود به شورای تاریخ اسلام ارائه کردم که آنها تأیید کردند و یک بار هم سناریوی دراماتیکی نوشتم از شخصیت‌های فرعی و کسانی که جنبه تاریخی ندارند و آن شورای مربوطه تصویب کرد.»

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید