تلویزیون
مروری بر اتفاقاتی که موجب تعطیلی یک برنامه تلویزیونی شد + ویدیو

طبیب چطور به محاق رفت؟

ویدیوی این بخش از برنامه «طبیب» و صحبت های پزشک برنامه را در انتهای خبر ببینید

صحبت‌های روز گذشته پزشک ارتوپد برنامه «طبیب» درباره ارتباط میان آرتروز و نماز خواندن، روز شنبه بیشت و هشتم خرداد با واکنش‌های مختلفی همراه بود. در ادامه واکنش‌ها طبیب متوقف شد و پزشک هم گفت منظورش توصیه به نماز نخواندن نبوده است.

به گزارش فیلم‌نیوز، روز شنبه بخشی از صحبت‌های حسن براتی، پزشک متخصص ارتوپدی برنامه «طبیب» درباره رابطه میان نماز خواندن با افزایش بیماری آرتروز در ایران، با واکنش‌های زیادی روبه‌رو شد.

ویدئوی بخشی از صحبت‌های این پزشک در فضای مجازی دست به دست می‌شد که در آن گفته بود: «یکی از دلایلی که آرتروز توی کشورهای مسلمان و کشور ما نسبت به کشورهای غربی بیشتر است هم توالت ایرانی است و هم نماز خواندن. چون زانو به صورت چهارزانو قرار می‌گیرد و فشار فوق‌العاده زیادی روی زانو ایجاد می‌کند که باعث تخریب غضروف و در نهایت آرتروز می‌شود. ما از هزار تا در ایران صد تا مریض جراحی میکنیم در آمریکا و اروپا شاید 20 تا جراحی کنیم چون آرتروز اینجا بیشتر است. ما ایرانی‌ها رفتارمان با عضلاتمان خوب نیست.»

این ماجرا دیروز واکنش‌های زیادی به همراه داشت و نهایتا منجر به توقف موقت برنامه شد. معاون سیما اعلام کرد: « متاسفانه در برنامه امروز طبیب شبکه سه، از سوی مهمان ادعایی عجیب و غیر علمی مطرح شد که به درستی موجب تعجب و تذکر و اعتراض جمعی از استادان مومن و متعهد کشور به این ادعای غیرعلمی و جریحه‌دار شدن احساسات پاک مخاطبان مومن و فهیم شد. متاسفانه مجری برنامه نیز با وجود داشتن تجربه کافی، نتوانست به موقع در واکنش به این ادعای عجیب، از میهمان برنامه مستنداتی برای این اظهار نظر درخواست کند و اظهارات غیر مستند میهمان را تصحیح کند.»

و در ادامه هم حکم به توقف داد: «در پی این اتفاق غیرقابل توجیه در آنتن زنده، ضمن عذرخواهی از عموم مخاطبان، پخش برنامه «طبیب» را به دلیل ضعف و قصور دست‌اندرکاران برنامه تا اطلاع ثانوی با هدف اصلاح رویه‌های خلاف ضوابط متوقف می‌کند.»

بعد از این ماجراها حسن براتی، پزشک متخصص برنامه طبیب ویدئویی منتشر کرد و درباره این مسئله توضیح داد.. او گفت: «من امروز برنامه طبیب بودم. ویدئویی تقطیع شده داره از من دست به دست می‌شود که انگار من توصیه به ترک نماز کرده‌ام که کاملا غلط است.»
او توضیح داده که ما همه مسلمانیم و موظفیم نماز بخوانیم و خودش هم به این مسئله کاملا معتقد است: «در اول برنامه توصیه کردم افرادی که درد زانو دارند و سنشان بالاست روی صندلی نماز بخوانند. آخر برنامه مجددا صحبت‌هایی درباره راه‌های جلوگیری از آرتروز و پیشرفتش شد و یک سری توصیه‌هایی که معمولا به بیمار‌هایم می‌کنم را گفتم. اینکه روی صندلی نماز بخوانند، روی توالت فرنگی بنشینند، روی صندلی غذا بخورند، کوه نروند و … متاسفانه ویدئو تقطیع شده دست به دست شد. چون خودم آدم معتقدی هستم، به هیچ عنوان توصیه به ترک نماز نکرده‌ام.»

 

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید