تلویزیون
آخرین فیلمی که فتحعلی اویسی کارگردانی کرد روی آنتن تلویزیون +ویدیو

«سربلند» با فیلمنامه‌ای از عباس عبدالله قصاب و بازی جمشید هاشم‌پور در شبکه نمایش

تیتراژ فیلم«سربلند» به کارگردانی زنده یاد فتحعلی اویسی را می‌توانید در انتهای خبر ببینید

زنده یاد فتحعلی اویسی بعد از فیلم موفق «مریم و میتیل»، سراغ یک فیلم اکشن رفت که ماحصل آن ساخت فیلمی تحت عنوان «سربلند» با بازی جمشید هاشم‌پور شد. این فیلم قرار است در تعطیلات پایان هفته روی آنتن شبکه نمایش برود.

به گزارش فیلم‌نیوز، فتحعلی اویسی در سال 1373 فیلم«سربلند» را در ژانر اکشن با بازی جمشید هاشم‌پور جلوی دوربین برد. فیلمی که به دلیل دریافت درجه کیفی «ج» مجوز اکران در سینماهای ممتاز و درجه یک را پیدا نکرد و در تهران اکران محدودی در سینماهای درجه دو و سه داشت و با شکست تجاری مواجه شد.

فیلم‌های جمشید هاشم در دهه هفتاد اگر درسینماها‌ی تهران با شکست احتمالی مواجه می‌شدند، در شهرستان‌ها این شکست کاملا جبران می‌شد، اما برای «سربلند» این اتفاق نیفتاد و این فیلم در شهرستان‌ها هم نتوانست نظر مخاطبان را جلب کند. یکی از دلایل شکست تجاری این فیلم گریم متفاوت جمشید هاشم‌پور است که با چهره همیشگی‌اش یعنی سر وریش تراشیده در این فیلم حاضر نشد.

فیلم«سربلند» براساس فیلمنامه‌ای از عباس عبدالله قصاب و جهانبخش جنتی جلوی دوربین رفته و داستان آن درباره مردی است به نام «قدرت» با بازی جمشید هاشم‌پور که در برابر دسیسه‌ای از پیش تعیین شده، مجبور به فرار می‌شود، چون دیگر نه خانواده او را می‌پذیرند و نه مردم شهر باورش می‌کنند.در فیلم سربلند علاوه بر جمشید هاشم‌پور، مهناز اسلامی، علی ثابت،افسر ادسی، فرهاد خانمحمدی و فتخعلی اویسی بازی دارند.

بعد از شکست تجاری و همه جانبه «سربلند» زنده‌یاد اویسی ، به شکل کاکل از کارگردانی سینما فاصله گرفت و تا پایان عمر خود دیگر فیلم سینمایی نساخت. او البته در دهه هشتاد سریالی با عنوان«درکنارهم» را با بازی زنده یاد خسرو شکیبایی کارگردانی کرد که این سریال آخرین حضور او پشت دوربین است.

فیلم سینمایی «سربلند» قرار است جمعه اول مهرماه ساعت 13 از شبکه نمایش پخش شود.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید