تلویزیون
چرا سریال سروش صحت از جدول پخش شبکه تماشا خارج شد

طیف فکری حاکم بر صدا و سیما ساختمان پزشکان را اثری مبتذل می‌دانند

کارگردانی سریال « ساختمان پزشکان» و البته« شمعدونی» یکی از مهمترین دلایل کنار گذاشتن سروش صحت از اجرای برنامه کتاب باز است، طیف فکری حاکم بر صدا وسیما این دو سریال، را آثاری مبتذل و مخرب می‌دانند، از همین رو جلوی باز پخش آن را از شبکه تماشا گرفتند.

به گزارش فیلم نیوز، در حالیکه هفته گذشته روابط عمومی شبکه تماشا از شروع پخش سریال «ساختمان پزشکان» از شنبه هفدهم اردیبهشت ماه خبر داده بود، اما دو روز مانده به شروع سریال، از پخش آن ممانعت به عمل آمد.

طیف فکری حاکم بر مدیریت کنونی صدا وسیما سریال «ساختمان پزشکان» را اثری مخرب و مبتذل می‌دانند ، یکی از سایت‌های نزدیک به این طیف در زمان پخش سریال ، آن را اثری در جهت ترویج همجنسگرایی معرفی کرد. در مطلبی دیگر از سریال ساختمان پزشکان به عنوان اثری که سعی در ترویج دین مسیحیت دارد ، یادشد. یکی از این سایت ها هم با بازنشر مطلب یکی از وبلاگ‌ نویس‌های نزدیک به این طیف فکری ، «ساختمان پزشکان» را سریالی در راستای تبلیغ دختر بازی معرفی کرد :«توجهی زیاد مردها به زنان که تبدیل به دختربازی شده خیلی اوقات به صورت جوک توی این سریال مطرح شده. اگرفیلم قصد نقد این رویه را داشت هیچگاه از این ابزار در جهت خنداندن صرف استفاده نمی کرد و به بیان ایرادات اون می پرداخت.این که نیما یعنی گودمن فیلم در مواقعی که به شکلی دختربازی در فیلم روی می ده اعتراض نمی کنه (برخلاف دیگر مواقع که در صورت دیدن هر اشتباهی سریع موضع گیری می کنه) این نشون می ده این سریال دختربازی را نقد نمی کنه بکه داره به صورت طنز و بیان جوک به اون دامن می زنه.»

با وجود استقبالی که از ساختمان پزشکان به عمل آمد، اما این هجمه‌ها موجب شد تا مدیریت وقت شبکه سه از تولید فصل دوم آن صرف نظر کند. حالا همین طیف فکری وارد بخش مدیریتی سازمان صداو سیما شده اند. قاعدتا آن‌ها که جز منتقد‌های اصلی سریال هستند اجازه پخش «ساختمان‌پزشکان» را نمی‌دهند. این طیف با استناد به نقدهای محتوایی که به این سریال و البته سریال « شمعدونی» وارد کردند ، سروش صحت را از اجرای برنامه «کتاب باز» کنار گذاشتند، حال برچه مبنایی باید بیایند و اجازه پخش آن را بدهند.

ورود ساختمان پزشکان به کنداکتور شبکه تماشا و اعلام خبر باز پخش آن بدون هماهنگی با مدیران تاثیرگذار و نزدیک به این طیف فکری انجام شده بود. در واقع قرار بود با پخش این سریال شرایطی که بعد از ماجرای کنار گذاشتن سروش صحت از اجرای «کتاب باز» در رسانه‌ها ایجاد شده بود، تلطیف شود، اما این تصمیم توسط مدیران تاثیرگذار تلویزیون بایکوت شد و سریال ساختمان پزشکان از جدول پخش بیرون آمد.

فیلم‌نیوز

1 دیدگاه

  • موضوع اینه که فعلا گیر دادن به سروش صحت ؛دیگه بقیش آسمون ریسمون بافیه
    اینا به نشون دادن اسب آبی در تلوزیون هم واکنش دارن دیگه وقتی انقدر ذهن خالیه چه توقعی میشه داشت

دیدگاهتان را بنویسید