تلویزیون
واکنش رئیس سابق امور نمایشی سیما فیلم به اظهارات مرضیه برومند در برنامه «رو ب رو» + ویدیو

 رحمان سیفی‌آزاد: خانم برومند همه واقعیت را نگفتند

ویدیو صحبت‌های مرضیه برومند همراه با توضیحات رحمان سیفی آزاد را میتوانید در انتهای خبر ببینید

رحمان سیفی‌آزاد نسبت به صحبت‌های مرضیه برومند درباره مخالفت او با انتخاب هادی حجازی‌فر برای سریال «ویلا» واکنش نشان داد.

رحمان سیفی‌آزاد، رئیس سابق رئیس مرکز امور نمایشی سیمافیلم به فیلم‌نیوز گفت: «روز جمعه خانم برومند در گفت‌وگوی لایوشان با فیلم‌نیوز، درباره سریال «ویلا» صحبت کردند و از من به عنوان فردی صحبت به میان آوردند که گفته‌ام چون هادی حجازی‌فر مشهور نیست نباید در این سریال حضور داشته باشد.»

سیفی‌آزاد این مسئله را تکذیب کرد و گفت: « ایشان همه واقعیت را نگفتند، واقعیت این است زمانی که من به سیمافیلم آمدم این سریال در آستانه تولید بود. قرار بود سیامک انصاری نقش اصلی آن را بازی کند. در شب فیلمبرداری انصاری به دلایلی شخصی از حضور در این سریال انصراف داد. کار به این دلیل متوقف شد تا تصمیم بگیرند چه کسی جایگزین شود. بعد از این خانم برومند و مهران مهام، تهیه‌کننده سریال، مجید صالحی را پیشنهاد دادند. ما هم با این پیشنهاد موافق بودیم. چون اصلا بحث شهرت  مطرح نبود، بحث جنس بازی و کاراکتری بود که در فیلمنامه طراحی شده بود.»

او درباره عدم همکاری برومند با صالحی گفت: «مجید صالحی با من تماس گرفت و راجع به فیلمنامه و نقشش با من مشورت کرد و اتفاقا من پیشنهاد دادم حتما این کار را قبول کند، اما خانم برومند از این مشورت اظهار ناراحتی کرد و گفت چرا مجید صالحی باید از من درباره فیلمناهم نظر پرسیده باشد؟ گفتم مجید همکار و دوست قدیمی من است و از این جهت با من نظر پرسیده و دلیلش فقط مشورت بوده اما خب گویا قانع نشدند. بعد هم خودشان تصمیم گرفتند مجید صالحی را بگذارند کنار و از هادی حجازی‌فر دعوت کنند.»

سیفی‌آزاد توضیح داد: «مهران مهام، تهیه‌کننده سریال می‌گفت هادی حجازی‌فر به این نقش نمی‌خورد. من هم با توجه به فیلمنامه، نظر مشورتی‌ام را گفتم. نظرم این بود که با توجه به طراحی این شخصیت در فیلمنامه، هادی حجازی‌فر مناسب نقش نیست. بعد هم خانم برومند ناگهان گفتند من اصلا نمی‌خواهم این کار را انجام دهم و از تهیه‌کننده خواستند با ایشان تسویه حساب کند.»

او گفت هیچ‌وقت نگفته هادی حجازی‌فر چون ستاره نیست نباید حضور داشته باشد: «ما با آقای حجازی‌فر همکاریم و اصلا خوب نیست این مسائل به وجود بیاید. آقای حجازی‌فر همان موقع هم شهرت داشتند و من با توجه به کارم به توانایی ایشان واقف بودم. من هیچ وقت چنین اظهارنظری نکرده‌ام. فقط مسئله این بود که با توجه به شخصیت‌پردازی، نظر تهیه‌کننده این بود که حجازی‌فر مناسب نیست. خودتان هم قضاوت کنید چطور نقشی که ابتدا قرار بوده سیامک انصاری بازی کند و بعد مجید صالحی، ناگهان می‌تواند به هادی حجازی‌‌فر برسد؟»

او توضیح داد: «به هرحال ایشان خالق اثر بودند و حتما با حضور حجازی‌فر می‌خواستند فیلمنامه را تغییر دهند، اما قضاوت‌ها براساس چیزی بود که روی کاغذ نوشته شده بود نه چیزی که در ذهن خانم برومند بود. بعد هم که ضرب‌العجل ساخت سریال برای نوروز برداشته شد، خانم برومند گفتند دیگر حاضر نیستند وقت بگذارند. خواستند پول نگارش فیلمنامه‌ را بگیرند و از پروژه خارج شوند که ما هم کمکشان کردیم.»

او در پایان هم گفت: «نمی‌دانم چرا این سوءتفاهم برای ایشان پیش آمده و حالا بعد از هفت سال چنین حرفی زده‌اند اما باید بگویم که هیچ اعمال سلیقه‌ای از سوی سازمان در آن زمان وجود نداشته است.»

مرضیه برومند در گفت‌وگو با فیلم‌نیوز، درباره اعمال سلیقه رحمان سیفی‌آزاد در انتخاب هادی حجازی‌فر گفته بود:« گفتم هادی حجازی‌فر نقش اصلی را بازی کند، اما سیفی‌آزاد گفت نه ستاره نیست. گفتم من تا حالا برایم پیش نیامده کسی دخالت کند در امر انتخاب بازیگر. انتخاب کار من است. ستاره این سریال کارگردانش است که منم. گفت نه باید ستاره بیاوری. این دعوت از ستاره‌ها از همین جا شروع شد و بعد تسری پیدا کرد به سینما.»

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید