تلویزیونسینمای ایران
سوپراستار دهه هفتاد سینمای ایران مطرح کرد :

ابو الفضل پورعرب : کاری کردیم مردم نسبت به سینماگرها بدبین شوند

ابوالفضل پورعرب با حضور در برنامه خندوانه از شرایط موجود بر سینمای ایران گلایه کرد و گفت با انجام یکسری از کارها مردم را نسبت به خودمان بدبین کرده‌ایم.

به گزارش فیلم‌نیوز، ابوالفضل پورعرب، یکشنبه شب مهمان برنامه «خندوانه» بود. او گفت فعلا فعالیت زیادی در عرصه بازیگری ندارد و قصد دارد وارد عرصه کارگردانی شود. توضیح داد: «ممکن است در همین دو سال پیش رو فیلمم را بسازم. تهیه‌کننده هم دارم. با حسن توکل‌نیا برای ساخت فیلم صحبت کرده‌ام. او فیلمنامه را خوانده و پسندیده است.»

پورعرب با اطمینان از فروش فیلمش صحبت کرد و گفت: «در اکران مطمئنم موفق می‌شود اما نمی‌دانم آدم‌های بی‌پناهی که قصد ساختن فیلمی براساس داستانشان را دارم، بعد از اکران فیلمم حمایت می‌شوند یا خیر؟»

پورعرب در بخشی از صحبت‌هایش از وضعیت فعلی تقسیم نقش‌ها در سینما گلایه کرد و گفت: «بخشی از سینمای ایران فلج است. فلج آدم‌هایی که در سن من هستند. مثلا آتیلا پسیانی هنرپیشه برجسته‌ای است اما نقش خوبی برایش وجود ندارد. کسی سال‌ها با موفقیت کار کرده که نباید رها شود. کسی که سال‌ها جوان اول کار کرده، حالا دیگر مسن شده است. در همه جای دنیا برای این افراد هم نقش نوشته می‌شود اما این‌جا نه. انگار اصلا هیچ‌وقت نبوده‌اند.»

او از نبود پشتوانه برای بازیگران صحبت به میان آورد و گفت: «بازیگران در ایران پشتوانه ندارند. سینمای‌مان خالی است. یکی مثل شهاب حسینی وقتی سنش برود بالا بعدش چه می‌شود؟ حامد بهداد الان کجاست؟ همه فقط دارند از هم انتقاد می‌کنند و همدیگر را زنجیر می‌کنند. آن‌وقت یک هنرپیشه درجه سه می‌آید حرف‌های بی‌ربط می‌زند. خانم یا آقای هنرپیشه سکوت کن. تا حالا تو بازی می‌کردی، حالا اجازه بده یکی دیگر بازی کند. تو مکملش بازی کن. ول نمی‌کنند دیگر. متاسفانه اینها باعث می‌شود مردم ما بدبین شوند. ما اگر جایگاهمان را پیش مردم از دست دهیم واویلاست.»

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید