تلویزیون
سریال «موسی کلیم الله» در آستانه تولید

آخرین وضعیت سریال تاریخی ابراهیم حاتمی‌کیا

تهیه کننده سریال «موسی کلیم الله (ع)» به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا اعلام کرد که برای شروع تصویربرداری این اثر تاریخی منتظر دستور پیمان جبلی ریس صدا و سیما هستند.

به گزارش فیلم نیوز، سریال تاریخی- مذهبی «موسی کلیم الله(ع)» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا این روزها مراحل پیش تولید خود را پشت سر می گذارد. او حدود دوسالی است که درگیر این پروژه تاریخی شده است. احمد میرعلایی تهیه کننده این سریال در گفت وگویی که به تازگی با «تسنیم» انجام داده اعلام کرده که گروه آماده کلید زدن پروژه هستند و منتظرند تا پیمان جبلی دستور این کار را بدهند.

طبق اعلام میرعلایی سریال «موسی کلیم الله (ع)» نزدیک به 800 کاراکتر دارد که تا الان از 12 هزار نفر برای بازی در این سریال تست گرفته شده است. براساس اعلام او قرار است برای تعدادی از این نقش ها از بازیگران خارجی و عرب زبان استفاده شود.

میرعلایی در ادامه صحبت‌هایش درباره انتخاب بازیگر اصلی سریال اطلاعاتی ارائه نداده است اما گفته که تعدادی از بازیگران اصلی سریال «یوسف پیامبر(ع)» در این سریال حضور دارند.

این سریال را قرار بود زنده یاد فرج الله سلحشور کارگردانی کند، اما با درگذشت او پروژه به جمال شورجه رسید. در ادامه شورجه هم به دلیل بیماری از کارگردانی سریال انصراف داد تا درنهایت ابراهیم حاتمی کیا کارگردانی پروژه را به دست بگیرد. این سریال نخستین تجربه حاتمی کیا در عرصه کارهای تاریخی است.

سریال «موسی کلیم الله (ع)» قرار است در 52 قسمت در مرکز سیما فیلم تولید شود. داستان این سریال از پیش از تولد حضرت موسی(ع) و بعد از رحلت حضرت یوسف (ع) شروع می شود.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید