تلویزیون
بازخوانی ماجرای انتخاب افسانه بایگان برای نقش ترکان خاتون در سربداران

نجفی: زخم شمشیر بایگان هنوز روی دستم است

به بهانه سال‌روز تولد محمدعلی نجفی، موزه سینما بخش‌هایی از گفتگوی تاریخ شفاهی او در رابطه با سریال «سربداران» و چگونگی انتخاب افسانه بایگان برای نقش ترکان خاتون را منتشر کرده است.

به گزارش فیلم‌نیوز، محمدعلی نجفی، کارگردان سریال «سربداران» در بخشی از گفت‌وگوی تاریخ شفاهی موزه سینما گفته که بعد از انواع و اقسام تست‌های مختلف بالاخره بایگان را برای این نقش انتخاب کرده‌اند. او گفته: «می‌دانید ما چند نفر را تست کردیم برای ترکان خاتون؟ آخر سر یک دختر نوزده ساله‌ای که خدا شاهد است آقای میرکیانی دلش نمی‌خواست لباس ترکان خاتون را به او بپوشاند انتخاب شد.»

درباره اینکه افسانه بایگان چطور خودش را ثابت کرده توضیح داده: «بهش گفتم کفش‌هایت را دربیار. تابستان داغ سال 60 بود. گفتم باید روی ریگ‌ها بدوی. بعد باهم شمشیربازی کردیم که هنوز روی دستم جای زخمش هست.»

نجفی گفته که فرم بینی افسانه بایگان یکی از دلایلی بوده که برای این نقش انتخاب شده. بعد هم نجفی شرایطی برای او گذاشته و از پدرش قول گرفته هرچه او بگوید بایگان بپذیرد: «بایگان این رو به آن رو شد. به پدرش گفتم که یک شرط دارد. آنهم اینکه هرچه من می‌گویم از خوراک و رفت و آمد و گشت و گذار باید قبول کند. گفتم مهمانی نباید برود و فقط کارهایی را که من میگویم باید انجام دهد می‌پذیرید؟ گفت بله. به پدرش گفتم شما یک رضایتنامه می‌دهید و بعد هم قراردادش را با خود پدرش بستم.»

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید