تلویزیون
واکنش ها به یک جنجال ادامه دارد

حمله به اوج با رمز مستوران

همزمان با انتشار خبر ساخت فصل دوم «مستوران» یکی از خبرگزاری های اصول گرا نقدی تند بر سری اول سریال نوشت و به این بهانه، عکلمرد سازمان اوج را زیر سوال برد. آیا «مستوران» دستاویزی برای حمله است؟

به گزارش فیلم نیوز، یکی از خبرگزاری‌ها بتازگی مطلبی منتشر کرده است با این تیتر: «مستوران و خطر انحراف از رسالت اوج» . این گزارش واکنش هایی به همراه داشته؛ از جمله سایت «انصاف نیوز» ضمن بازتاب اصل مطلب، مقدمه ای نوشت و این اتفاق را دعوای جبهه همسو تعبیر کرد.

روزنامه هفت صبح هم تحلیلی بر این ماجرا منتشر کرد و نتیجه گرفت، انتقاد یک رسانه همسو عجیب می نماید و «مستوران» دستاویزی برای زیر سوال بردن عملکرد سازمان اوج است. این روزنامه نوشته است: «نکته جالب این که پیش تر در خبرگزاری مذکور گفت وگویی با محمد حنیف (نویسنده کتاب مستوران) درباره سریال منتشر شده بود. این اتفاق یادآور حاشیه های «پایتخت 5» است که رسانه های همسو با اوج، مشابه پخش چنین موضع گیری های انتقادی تا میانه پخش سریال را داشتند و در نهایت این سازمان را به خاطر مشارکت در ساخت «پایتخت» ستودند!»

در حالیکه رسانه‌های همسو به انتقاد از اوج بابت تولید سریال مستوران پرداخته‌اند، این سازمان تولید فیلم- مجموعه عاشورایی «عشق کوفی» را شروع کرده است

سازمان اوج اما پاسخی مستقیم به این مطلب نداد و با انتشار خبر فعالیت های اخیر خود به شکل ضمنی رسالتش را یادآور شد؛ از جمله خبر ساخت «عشق کوفی» به عنوان یک سریال عاشورایی، ساخت چندین فیلم با موضوع شهدای شاخص انقلاب و دفاع مقدس، اجرای نمایش میدانی «تنهاتر از مسیح» با موضوع واقعه کربلا، دیوارنگاره محرمی میدان ولی عصر و … این سازمان بجای دمیدن بر آتش یک دعوای خانوادگی، سکوت پیشه کرد.

سازمان اوج چند روز بعد هم خبر ساخت فصل دوم «مستوران» را منتشر کرد؛ سریالی که سری اول آن استاندارد لازم را داشت و به شیوه ای اصولی داستان های کهن ایرانی را روایت می کرد.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید