تلویزیون
واکنش رامبد جوان به انتقادهایی درباره تظاهر به خوش بودن حال ایرانی‌ها در برنامه خندوانه به مناسبت هشت سالگی خندوانه + ویدیو

هیچ‌وقت نگفتم همه‌چیز عالی است

بخشی از مصاحبه رامبد جوان را در انتهای خبر ببینید

رامبد جوان به انتقادهایی درباره تظاهر به عالی بودن وضعیت زندگی مردم در «خندوانه» پاسخ داد و گفت که هیچ‌وقت نگفته است همه چیز عالی است.

به گزارش فیلم‌نیوز، رامبد جوان در جشن تولد هشت سالگی برنامه «خندوانه» در مصاحبه‌ای توضیح داد که به او انتقاد می‌کنند چرا مدام در برنامه «خندوانه» میگوید در ایران همه چیز خوب است؟ چون واقعا همه چیز خوب نیست و مردم گرفتارند و این گونه تلقین به خوب بودن اوضاع درست نیست.

جوان گفت اکثر افرادی که نسبت به این مسئله اعتراض دارند افرادی هستند که صرفا بریده‌های برنامه را در صفحه‌های مجازی دنبال کرده‌اند. چون کل برنامه میل بیان چنین مسئله‌ای را ندارد و این ویدئوها هم توسط برخی افراد ساخته می‌شود که قصد شیطنت دارند.
او گفت: «حدود 900 قسمت خندوانه ساخته‌ایم و همیشه حرفمان این بوده که در برابر فشارهای زندگی و روحی و روانی اگر قدرتمند عمل کنی از پس مشکلات برمیایی. ما با روانشناس‌های فراوانی نشسته‌ایم و بلند شده‌ایم. بیش از 2هزار مقاله خوانده‌ایم تا نشان دهیم که مثلا اگر یک سری کارها را انجام دهیم در عملکرد جسمی و روحی شما اثر میگذارد. خندوانه وظیفه‌اش ایجاد انرژی و امید و حال خوب است. ما هیچ‌وقت نگفتیم همه چیز عالی است. اصلا مگر دیونه‌ایم این را بگوییم؟ ما خودمان هم داریم اینجا زندگی می‌کنیم. همه چیز را از گرانی و مشکلات می‌دانیم. ما نمی‌گوییم همه چیز عالی است. می‌گوییم ما باحالیم و از این جهت حالمان عالی است. مثل وقتی به یک نفر می‌رسیم و حالش را می‌پرسیم. ما با گفتن اینکه عالی هستیم درواقع داریم ابراز می‌کنیم قوی هستیم و دلمان می‌خواهد سرحال و قبراق باشیم. اصلا به این معنا نیست که خودمان را گول بزنیم. کارگرد این برنامه انتشار امید و حال خوب است، چیزی که این روزها خیلی کم داریم.»

جوان در بخشی از صحبت‌هایش در پاسخ به حواشی پیرامون داشتن گرین‌کارت هم گفت: «من گرین‌کارت ندارم. الان هم جنبشی به نام گرین کارتت را زمین بگذار راه افتاده اما از آنجایی که گرین‌کارت ندارم، مخاطب این ماجرا نیستم. با این‌حال خیلی‌ها دوست ندارند بشنوند و می‌خواهند حرف خودشان را تکرار کنند.»

جوان گفت دلش می‌خواسته بتواند خندوانه را سه روز در هفته اما در کل سال (جز محرم و صفر) روی آنتن داشته باشد چون در آن صورت می‌توانسته فرمول اجرایی درست و دقیقی طراحی کند و کمپین‌ها و بازی‌ها و ارتباط با انجمن‌های مختلف را داشته باشد.

روی این مسئله هم تاکید کرد که با وجود اینکه «خندوانه» جزو پروژه‌های بزرگ تلویزیون است اما آنها هیچ‌وقت جای ثابت مستقلی برای اجرای برنامه نداشته‌اند و مثل مستاجرها مجبورند مدام جابه‌جا شوند.»

بعد هم گفت که تلویزیون هیچ‌وقت برای خندوانه بودجه‌ای نداده است و همه هزینه‌ها از اسپانسرها تامین شده است.

در نهایت گفت خندوانه آنقدر برای این تیم لذتبخش است و آنقدر ظرف بزرگی پیش رویشان می‌گذارد که نمی‌توانند آن را کنار بگذارد. گفت که می‌توانسته در این مدت سراغ ساخت فیلم و سریال برود اما خندوانه خیلی برایش مهم است.

فیلم‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید